Trwa ładowanie...
d2suswv

Brooke Shields pozywa firmę kosmetyczną Charlotte Tilbury

Brooke Shields, znana aktorka i modelka, pozywa firmę Charlotte Tilbury. Kobieta nie chce, by jej nazwisko kojarzone było z pewnym produktem kosmetycznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brooke Shields pozywa firmę kosmetyczną Charlotte Tilbury
Brooke Shields pozywa firmę kosmetyczną Charlotte Tilbury (East News)
d2suswv

Brooke Shields pozywa Charlotte Tilbury

Aktorka i modelka Brooke Shields złożyła pozew przeciwko marce kosmetycznej Charlotte Tilbury. Kobieta uważa, że firma próbuje zarabiać, nadużywając jej nazwiska. Domaga się również wypłaty zysków i odszkodowania za naruszenie jej prawa do reklamy.

Shields nie podoba się szczególnie odcień ołówka do brwi o nazwie “Brooke S”, który ponoć miałby być inspirowany wizerunkiem aktorki.

d2suswv

- Kariera Brooke Shields jako modelki, aktorki, autorki i przedsiębiorcy, trwająca przez kilka dziesięcioleci sprawiła, że Brooke (i jej brwi) stały się powszechnie znane - mówi jej adwokat Alex Weingarten w rozmowie z "People".

Podkreślił też, jak bardzo istotne były brwi dla aktorki podczas jej kariery.

- Faktycznie, brwi Brooke są jej znakiem rozpoznawczym, odkąd magazyn "Time" ogłosił ją twarzą lat 80. w 1981 roku. Charlotte Tilbury i powiązani z nią sprzedawcy próbowali czerpać korzyści z charakterystycznego wyglądu Brooke, wykorzystując jej imię na ołówku do brwi bez jej zgody. Jest to rażące naruszenie praw mojej klientki - dodaje.

Brooke Shields obecnie nie promuje żadnych produktów kosmetycznych. W 2014 r. współpracą z marką M.A.C., gdzie przez 2 lata zajmowała się opracowaniem kosmetyków, które poprawiały brwi.

d2suswv

Podziel się opinią

Share

d2suswv

d2suswv