Trwa ładowanie...
db37a81

Bruce Springsteen przyznał się do problemów psychicznych. Jego ojciec miał schizofrenię

69-letni muzyk otworzył się w najnowszym wywiadzie. Długo ukrywał prawdę o swoim stanie zdrowia i głównym źródle problemów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bruce Springsteen skończył we wrześniu 69 lat
Bruce Springsteen skończył we wrześniu 69 lat (Getty Images)
db37a81

W połowie grudnia Netflix zaprezentuje "Springsteen on Broadway". Mieszankę kameralnego koncertu i szczerej opowieści o życiu muzyka, który święci triumfy od 54 lat. Springsteen występując na broadwayowskiej scenie mówi wprost o swojej burzliwej relacji z ojcem, który był dla niego "największych bohaterem i największym wrogiem".

Doug Springsteen zmarł w 1998 r. W najnowszym wywiadzie dla "Esquire" Springsteen wyznał, że dopiero w dorosłym życiu dowiedział się o schizofrenii paranoidalnej, na którą cierpiał jego ojciec. Dzięki tej diagnozie mógł lepiej zrozumieć dramat przeżywany w dzieciństwie.

69-latek zdradził, że sam również boryka się z problemami natury psychicznej. Cały czas przyjmuje różne leki, a pierwsze załamanie przeżył w 1982 r., gdy ludzie zachwycali się jego szóstym albumem "Nebraska".

db37a81

W tamtym okresie nie mógł liczyć na pomoc ze strony ojca. Dopiero 10 lat po załamaniu syna Doug pojawił się w jego domu. Było to tuż przed narodzinami pierwszego dziecka Bruce'a.

- Byłeś dla nas bardzo dobry. A ja nie byłem bardzo dobry dla ciebie – usłyszał wtedy z ust chorego psychicznie ojca.

- To był najwspanialszy moment mojego życia z udziałem mojego ojca – mówił Springsteen podczas występu, który zostanie pokazany przez Netfliksa.

"Springsteen on Broadway" będzie można obejrzeć 16 grudnia. Zapis intymnego występu jest częścią projektu, który rozpoczął się w październiku 2017 r. Świetny odbiór zachęcił muzyka do kontynuowania występów na deskach Walter Kerr Theatre na Broadway'u, które zakończą się dopiero 15 grudnia 2018 r.

db37a81

Podziel się opinią

Share

db37a81

db37a81