Trwa ładowanie...
dzitise

Brytyjska rodzina królewska "odważna w obliczu nieszczęścia"

W Londynie odbyły się coroczne obchody urodzin monarchy, czyli Trooping The Colour. Jubilatka królowa Elżbieta II w specjalnym orędziu odniosła się do obecnego momentu w historii kraju i poprosiła Anglików, by byli "odważni w obliczu nieszczęścia".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjska rodzina królewska "odważna w obliczu nieszczęścia"
(East News)
dzitise

Ulicami Londynu przejechały karoce, z których zgromadzony tłum pozdrawiali członkowie rodziny królewskiej. Windsorom towarzyszyli żołnierze w czerwonych kurtkach i wysokich czapkach. Wśród nich można było rozpoznać maszerującego w szyku księcia Karola.

Królowa Elżbieta II, która na tę uroczystość wybrała bladoniebieską garsonkę i kapelusz, zachowała poważną twarz. "Trudno nie odczuwać powagi narodu w takich chwilach" - powiedziała monarchini w przemówieniu, odnosząc się do zamachów terrorystycznych w Manchesterze oraz Londynie.

   East News
(East News)

Anglicy są głęboko poruszeni wydarzeniami z ostatnich tygodni, jednak nie zamierzają się chować w swoich domach. Udział w Trooping the Colour, którego tradycja sięga XVII wieku, to manifestacja niezłomnego ducha i łączenia się w obliczu nieszczęścia.

   East News
(East News)

Na paradzie nie mogło zabraknąć młodego pokolenia Windsorów. Kate Middleton można było oglądać u boku księżnej Camilli Parker Bowles. W tej samej karocy jechał rudowłosy książę Harry.

   East News
(East News)

Prawie wszyscy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej zaangażowali się w pomoc ofiarom zamachów w Manchesterze i Londynie. Królowa odwiedziła też wschodnią część stolicy, gdzie w pożarze apartamentowca Grenfell Tower parę dni temu śmierć poniosło 30 osób.

   East News
(East News)

Zgodnie z tradycją Windorowie pojawili się na balkonie Pałacu Beckingham. Szczególnie ciepło zgromadzeni przywitali dzieci Kate Middleton i księcia Williama - George'a i Charlottę.

Uroczystość została objęta szczególnymi względami bezpieczeństwa.

Kate Middleton odwiedzi Polskę! Wiemy, kiedy!

dzitise

Podziel się opinią

Share
dzitise
dzitise