Trwa ładowanie...

Budla Suflera na koncertach z nowym liderem. Krzysztofa Cugowskiego zastąpił nauczyciel historii

Budka Suflera na scenie występuje już od 45 lat. W jubileuszowej trasie koncertowej, która rusza we wrześniu, nie zaśpiewa jednak Krzysztof Cugowski. Zastąpił go nauczyciel historii ze Sławy, Robert Żarczyński.

Budla Suflera na koncertach z nowym liderem. Krzysztofa Cugowskiego zastąpił nauczyciel historiiŹródło: Materiały prasowe
dnnermn
dnnermn

Na jesień 2019 została zaplanowana jubileuszowa trasa koncertowa zespołu Budka Suflera "45 lat Powrót do korzeni". To wielka niespodzianka dla fanów rockowego bandu, który oficjalnie zakończył działalność w 2014 r.

W składzie zespołu nastąpiły jednak zmiany. Już w maju fanami wstrząsnęła informacja, że Krzysztof Cugowski na dobre pożegnał się z Budką Suflera. Muzycy znaleźli jednak zastępstwo. Świetnym wokalistą okazał się nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie ze Sławy - Robert Żarczyński. Mężczyzna występował wcześniej w zespole Budka Band, wykonując covery Budki Suflera. Repertuar legendarnej grupy zna doskonale.

Przygotowując się do jesiennej trasy, Robert Żarczyński z Budką Suflera nagrali nową piosenkę "Gdyby jutra nie było" nawiązującą stylistycznie do jednego z największych przebojów grupy "Bal wszystkich świętych".

Robert Żarczyński przyznał w rozmowie z "Faktem", że początkowo miał wątpliwości, czy podoła zadaniu, jednak rodzina go przekonała:

dnnermn

- Chłopaki od razu byli na tak, stwierdzili, że to wielka szansa. Z żoną rozpatrzyliśmy argumenty za i przeciw i też wyszło na "tak" - powiedział.

Ponadto Robert Żarczyński bał się porównań do Krzysztofa Cugowskiego. - Do tej pory pytam sam siebie, co ja zrobiłem. Mimo to nie boję się porównań. Dla mnie Cugowski jest wyjątkowy i niepowtarzalny, ja nie zamierzam go udawać. Po prostu będę śpiewał przeboje Budki Suflera.

Podczas jubileuszowej trasy koncertowej Budki Suflera pojawi się Romuald Lipko, który powoli wraca do zdrowia. Choć muzyk walczy z nowotworem, z nadzieją patrzy w przyszłość.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Cugowski rusza w solową trasę. Może za nią zgarnąć pokaźną sumę

dnnermn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnnermn