Trwa ładowanie...

Bursztynowy Słowik 2019. Kto wygrał nagrodę dla najlepszego zagranicznego artysty?

Podczas Top of the Top Sopot Festival 2019 artyści z zagranicy walczyli o nagrodę Bursztynowego Słowika. W starciu zmierzyło się pięciu muzyków. Zobaczcie, kto wygrał.

Share
Bursztynowy Słowik 2019. Kto wygrał nagrodę dla najlepszego zagranicznego artysty?Źródło: Materiały prasowe
d1b9v5u

Top of the Top Sopot Festival 2019 trwa od wtorku 13 sierpnia do piątku 16 sierpnia 2019 r. Drugi dzień festiwalu Top of the Top był bardzo ważny dla młodych artystów z zagranicy, którzy walczyli o nagrodę Bursztynowego Słowika. W szranki stanęło pięciu wokalistów z całej Europy:

O tym, kto zwycięży, zadecydowali widzowie, którzy głosowali w trakcie występów zagranicznych gwiazd. Okazuje się, że największym zainteresowaniem cieszyła się piosenka "If I were sorry" Fransa. To właśnie wokalista ze Szwecji otrzymał Bursztynowego Słowika 2019.

Bursztynowy Słowik 2019 - kim jest Frans?

Frans to utalentowany wokalista ze Szwecji, który urodził się w 1998 r. Karierę muzyczną rozpoczął już w wieku 7 lat. W 2016 r. reprezentował Szwecję podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Zajął 5. miejsce.

Największą popularność do tej pory przyniosła Fransowi piosenka "If I were sorry", która często pojawia się również w polskich stacjach radiowych.

d1b9v5u

Bursztynowy Słowik 2019 - co warto wiedzieć o nagrodzie?

Nagroda Bursztynowego Słowika jest wręczana uzdolnionym artystom od 1984 r. Pierwszym polskim wokalistą, który otrzymał statuetkę, był Mietek Szcześniak.

Nagroda Bursztynowego Słowika powędrowała również do Maanamu, Varius Manx, Kasi Kowalskiej, Gabrielli Cilmi, Garou, zespołu Mattafix, Imany czy Michaiła.

Od 1995 r. wręczany jest również Słowik Publiczności. Nagroda nie jest jednak przyznawana co roku.

d1b9v5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b9v5u
d1b9v5u