Nie było jej łatwo. "Nie wiedziałam, że jestem homofobem"
Cara Delevingne to jedna z najpopularniejszych modelek na świecie. W szczerej rozmowie z Gwyneth Paltrow gwiazda opowiedziała o myślach samobójczych, które miała, gdy odkrywała siebie i swoją seksualność.
Cara Delevingne zadebiutowała w świecie mody w młodym wieku. W wieku 19 lat pojawiła się w kampanii Burberry. Rok później została już twarzą marki razem z aktorem Eddiem Redmaynem. Gwiazda współpracowała także z H&M, Zarą i Chanel. Chodziła po wybiegach Moschino, Óscara de la Renty, Burberry, Dolce & Gabbany, Fendiego, Stelli McCartney i Chanel.
Modelka spróbowała także swoich sił na wielkim ekranie. W 2015 roku zagrała Margo Roth Spiegelman w filmie "Papierowe miasta". Rok później wystąpiła w "Legionie samobójców".
28-latka udzieliła ostatnio wywiadu. W rozmowie z Gwyneth Paltrow opowiedziała o drodze, którą przeszła, żeby odnaleźć siebie i swoją tożsamość seksualną. Cara Delevingne wyznała, że "dorastała w staromodnym gospodarstwie domowym". - Nie znałam nikogo, kto byłby gejem. Nie wiedziałam, że to istnieje i właściwie myślę, że dorastając, nie zauważyłam, nie wiedziałam, że właściwie jestem homofobem - zdradziła.
- Pomysł bycia z kimś tej samej płci, sam w sobie był dla mnie niesmaczny. Pomyślałam: "O mój Boże, nigdy bym tego nie zrobiła, to obrzydliwe" - dodała modelka.
Zobacz także: Jak wyglądały topowe modelki, zanim stały się sławne?
Cara Delevingne miała myśli samobójcze. "Walczę z ogromną depresją"
Modelka zdobyła się na szczere wyznanie. Cara zdradziła, że walczy z depresją i towarzyszyły jej myśli samobójcze. - Naprawdę walczę z ogromną depresją i miałam samobójcze myśli w niektórych momentach mojego życia, ponieważ tak bardzo się wstydziłam, że kiedykolwiek taka byłam - wyznała. - Myślę, że popełniłam wewnętrzne samobójstwo tamtej dziewczyny. Ale w rzeczywistości była to ta część mnie, którą tak bardzo kocham i akceptuję jednocześnie - wyznała gwiazda.
Modelka dodała, że określa siebie jako osobę "panseksualną" - pociągają ją osoby niezależnie od płci i tożsamości seksualnej. Mimo wszystko to wciąż nie jest dla niej łatwe. - Wciąż jest część mnie, która myśl: "Och, chciałabym być po prostu hetero". To naprawdę skomplikowane - zdradziła.
- Byłam bardzo nieszczęśliwa i nie podążałam za prawdą, zwłaszcza jeśli chodzi o bycie modelką. Ta cała sprawa pasowania do jakiegoś pudełka – jestem osobą androgyniczną. Uwielbiam być kobietą, ubierać się i robić to wszystko, ale uwielbiam też być szorstkim "mężczyzną" - kontynuowała. - Czuję się o wiele bardziej komfortowo w płynności tego, czym jest bycie tylko człowiekiem i zwierzęciem prawie, ponieważ tym właśnie jesteśmy. Zaufać własnym instynktom - to jest ważne - podsumowała.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.