Trwa ładowanie...

Carlos Santana bezlitośnie o Beyonce: "Nie jest prawdziwą wokalistką"

Legendarny muzyk skomentował tegoroczne rozdanie nagród Grammy. Dlaczego to Adele, a nie Beyonce zdobyła statuetkę za album roku?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Carlos Santana bezlitośnie o Beyonce: "Nie jest prawdziwą wokalistką"
Źródło: Getty Images
d9qz36g

- Sądzę, że Adele wygrała, dlatego, że naprawdę potrafi śpiewać - powiedział gitarzysta w rozmowie z Australian Associated Press. - Z całym szacunkiem dla naszej siostry Beyonce. Jest piękną kobietą, na którą chce się patrzeć, ale to rodzaj muzycznego modelingu. Muzyka, do której dobiera się suknię. Nie jest piosenkarką w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Z całym do niej szacunkiem. Adele jest taką wokalistką. Nie ma ze sobą tancerzy, rekwizytów. Po prostu wchodzi na scenę i śpiewa piosenkę. I to wszystko. Dlatego to ona wygrywa - podsumował.

attends The 59th GRAMMY Awards at STAPLES Center on February 12, 2017 in Los Angeles, California. Getty Images
attends The 59th GRAMMY Awards at STAPLES Center on February 12, 2017 in Los Angeles, California. Źródło: Getty Images

Przypomnijmy, że odbierając Grammy z album roku, Adele powiedziała, że nie może przyjąć nagrody, gdyż ta należy się Beyonce. Angielka zdobyła podczas ostatniej ceremonii pięć statuetek Grammy, Amerykanka opuściła galę tylko z dwoma.

d9qz36g

Adele ma na koncie trzy długogrające dzieła "19" (2008), "21" (2011) i "25" (2015). Jej płyty rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay Angielki osiągnął w Stanach Zjednoczonych diamentowy status. Oznacza to, iż krążek "25" kupiło 10 milionów Amerykanów. Za przebój "Skyfall" do tak samo zatytułowanego filmu o przygodach Jamesa Bonda wokalistka otrzymała Oscara, Złoty Glob i Grammy.

W ciągu blisko 20 lat na scenie Beyonce sprzedała ponad 100 milionów albumów jako solistka i 60 milionów z Destiny's Child. Jej ostatni longplay "Lemonade" miał premierę 23 kwietnia 2016 roku.

Carlos Santana to jeden z największych gitarzystów wszech czasów. Na koncie ma 10 nagród Grammy i 3 statuetki Latin Grammy. Wylansował przeboje "Black Magic Woman", "Oye Como Va", "Samba Pa Ti", "Maria Maria", "Corazón Espinado" i "Smooth".

poses in the press room during The 59th GRAMMY Awards at STAPLES Center on February 12, 2017 in Los Angeles, California. Getty Images
poses in the press room during The 59th GRAMMY Awards at STAPLES Center on February 12, 2017 in Los Angeles, California. Źródło: Getty Images
onstage during the 15th Annual Latin GRAMMY Awards at the MGM Grand Garden Arena on November 20, 2014 in Las Vegas, Nevada. Getty Images
onstage during the 15th Annual Latin GRAMMY Awards at the MGM Grand Garden Arena on November 20, 2014 in Las Vegas, Nevada. Źródło: Getty Images
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d9qz36g

Podziel się opinią

Share
d9qz36g
d9qz36g