Trwa ładowanie...
dkou5o2

Catherine Deneuve hospitalizowana

Catherine Denueve trafiła do szpitala. Francuskie media podają, że jest w ciężkim stanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Catherine Deneuve w szpitalu
Catherine Deneuve w szpitalu (Getty Images)
dkou5o2

Francuska ikona kina, Catherine Deneuve, trafiła do szpitala. Informację jako pierwszy podał francuski "Le Parisiene". Dziennikarze donoszą, że aktorka zachorowała w środku nocy z 5 na 6 listopada.

Pierwsze doniesienia były wyjątkowo niepokojące. Francuskie media podały, że Deneuve była w ciężkim stanie i lekarze musieli przeprowadzić szereg badań. Nie sprecyzowano, do którego szpitala trafiła 76-letnia aktorka.

Zobacz: Prolog - Kuźmińscy

Jedna z agencji informacyjnych cytowana przez "Variety" wyjaśniła, że gwiazda trafiła do szpitala ze względu na poważne przemęczenie.

dkou5o2

Kilka godzin po podaniu informacji, rodzina aktorki zabrała głos. Przyczyną pogorszenia stanu zdrowia Catherine Deneuve był udar.

Aktorka ma ostatnio bardzo napięty grafik. Jak donoszą francuskie media, pracuje teraz na planie filmu "De Son Vivant" w Paryżu.

Catherine Deneuve zyskała ogromną sławę na całym świecie. "Żelazna dama" kina budzi potężne zainteresowanie.

Aktorską karierę rozpoczęła jako nastolatka, grając m.in. w takim filmie jak "Les Portes Claquent" (1960), gdzie zagrała razem ze swoją siostrą, Françoise. Prawdziwą sławę przyniosła jej rola w epickim filmie "Indochiny" (1990) Regisa Wargniera. Została doceniona Cezarem oraz nominacją do Oscara.

dkou5o2

Catherine słynie z ostrych wypowiedzi. Przykładem może być to, co powiedziała polskiemu dziennikarzowi podczas konferencji na festiwalu Berlinale w lutym 2019 r.

Zapytana o to, co sądzi na temat niechęci polskiego rządu do sprowadzania uchodźców do naszego kraju, odpowiedziała:

- Moje przesłanie do Polaków jest proste. Zmieńcie rząd – powiedziała.

Po tych słowach aktorka kontynuowała:

- Zawsze trzeba słuchać drugiego człowieka i starać się go zrozumieć. Nie oceniać i nie osądzać od razu. Najważniejsze, co mogę poradzić Polakom to tolerancja. Ze swojego doświadczenia wiem, że to przychodzi z czasem. Ja całe życie spotykałam się z innymi, otwierałam się na drugich. Teraz nie mam problemu, by ich zaakceptować.

dkou5o2

Podziel się opinią

Share

dkou5o2

dkou5o2