Trwa ładowanie...
d1vaetl

Cejrowski w koszulce z Matką Boską. Ale on ma do tego prawo, bo wierzy

Piosenkarka Natalia Nykiel założyła na scenę marynarkę z Matką Boską na rękawie i plecach. Poruszyło to wrażliwość Krzysztofa Ziemca z TVP i posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. Co na to Wojciech Cejrowski, który nosi t-shirty z Matką Boską na co dzień? On nosi, bo wierzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Cejrowski ma Matkę Boską na sobie, bo jej zawierzył
Wojciech Cejrowski ma Matkę Boską na sobie, bo jej zawierzył (East News)
d1vaetl

Nykiel miała na sobie elegancką marynarkę z Matką Boską w czasie koncertu sylwestrowego TVN. Prowadzący „Wiadomości” TVP Krzysztof Ziemiec na twitterze napisał: „Szkoda, że niektórzy chcąc się wyróżnić wciąż sięgają po prostackie sposoby, kpiąc z uczuć wielu innych”. Krystyna Pawłowicz z PiS także potępiła piosenkarkę: „Odważna, Święci mogą się w najmniej oczekiwanej chwili upomnieć za takie zniewagi...”

Obrońcy Nykiel powołali się na przykład Wojciecha Cejrowskiego, prawicowego dziennikarza i podróżnika, który często nosi koszulki z wizerunkiem Matki Boskiej.

Dlaczego to robi?

d1vaetl

Cejrowski, który nie używa telefonu komórkowego, jest obecnie w Ameryce i jak się dowiedzieliśmy, będzie przez kilka dni w miejscu, gdzie nie ma zasięgu internetowego. Do swoich współpracowników ma napisać dopiero za około tydzień.

Jednak osoba, która go zna i blisko z nim współpracuje, powiedziała WP, że Cejrowski ma kilka koszulek z Matką Boską z Gwadelupy, które kupił w Meksyku. Teraz sprzedaje je także w swoim Sklepie Kolonialnym w internecie.

W opisie koszulki na stronie sklepu czytamy: ”Pan Wojciech Cejrowski miał ją założoną na sobie, kiedy modlił się za zmarłych z katastrofy smoleńskiej pod Pałacem Prezydenckim. Na lewym rękawie jest logo W.C.”

Na stronie jest także modlitwa do Matki Bożej z Guadalupe: „Matko Najświętsza z Guadalupe, Prowadź nas do Jezusa, Daj nam niezachwianą Wiarę…”

d1vaetl

- Pan Wojciech w ten sposób okazuje swoją wiarę i to, że zawierzył swoje życie Maryi – mówi osoba blisko współpracująca z Cejrowskim. – Nie zakłada nigdy tej koszulki na swoje występy komediowe, stand-upy, ani do programów rozrywkowych. Wtedy nosi koszule w kwiaty. Matkę Boską nosi tylko w poważnych momentach: w czasie modlitwy za zmarłego prezydenta, albo gdy idzie do telewizji dyskutować o poważnych sprawach, na przykład u Jana Pospieszalskiego w TVP. W ten sposób pokazuje, że zawierzył swoje życie Matce Boskiej. Świadczy o tym jego koszulka i różaniec w dłoni.

   YouTube
(YouTube)

Tymczasem jezuita krakowski, o. Krzysztof Mądel, z Towarzystwa Jezusowego, wziął w obronę Nykiel, pisząc na swoim twitterze pod adresem Ziemca: „Prostactwo nie polega na tym, że ktoś lepiej lub gorzej utożsamia się z najświętszą Panienką, tylko na tym, że ktoś innym odmawia prawa do takich utożsamień, a nadto nazywa ich prostakami”.

Menadżer Natalii Nykiel nie odpowiedział na nasze pytania. Sama artystka nie skomentowała dotąd słów Ziemca. Wrzuciła jedynie na Instagram swoje kolejne zdjęcie, w marynarce z Matką Boską na plecach:

d1vaetl

Podziel się opinią

Share
d1vaetl
d1vaetl