Trwa ładowanie...

Ciało zaginionej modelki znalezione na pustyni. Morderca w rękach policji

Esmeralda Gonzalez była poszukiwana od końca maja. Modelka, którą na Instagramie śledziło 300 tys. osób, zniknęła bez śladu. Pięć miesięcy później okazało się, że kobieta padła ofiarą brutalnego morderstwa.

Ciało zaginionej modelki znalezione na pustyni. Morderca w rękach policjiŹródło: Facebook.com
d3ia7mu
d3ia7mu

Jak podaje serwis TooFab, policja z Las Vegas odkopała na pustyni drewnianą skrzynię, w której najprawdopodobniej znajdują się zwłoki zaginionej przed pięcioma miesiącami modelki. Ciało Esmeraldy Gonzalez były zalane betonem, ale śledczym udało się ustalić przyczynę śmierci. Zwłoki 24-latki noszą ślady uduszenia. Wcześniej wstrzyknięto jej środek stosowany do czyszczenia basenu.

Dramat Gonzalez rozpoczął się wczesnym rankiem 31 maja. Kobieta próbowała się dostać do domu w Las Vegas (uchwyciły to kamery ochrony), ale nie był to jej lokal. Brat ofiary tłumaczył później, że zachowanie Esmeraldy mogło wyniknąć ze schizofrenii i choroby afektywnej dwubiegunowej, na którą cierpiała. Szczególnie, że kilka tygodni przed zniknięciem odstawiła leki.

Według ustaleń policji zdezorientowana Esmeralda skierowała się do domu Christophera Prestipino, który znajdował się ok. 300 m od miejsca, gdzie dobijała się do drzwi. To właśnie jemu postawiono zarzut morderstwa.

d3ia7mu

Świadek zeznał, że Prestipino podał Gonzalez narkotyki. Chora psychicznie zaczęła się dziwacznie zachowywać, więc mężczyzna - nie wiedząc o jej problemach - przywiązał ją do łóżka. Modelka zaczęła krzyczeć, że wezwie policję, co tylko rozjuszyło Prestipino. Wtedy zaczął ją dusić.

Esmeralda Gonzalez miała 24 lata Policja Las Vegas
Esmeralda Gonzalez miała 24 lata Źródło: Policja Las Vegas

Zwłoki kobiety włożył do drewnianej skrzyni i zalał betonem. W pozbyciu się dowodów zbrodni pomagała mu 31-letnia Lisa Mort (na zdjęciu powyżej), która również została aresztowana i oskarżona o współudział.

d3ia7mu

Christopher Prestipino wpadł m.in. dlatego, że do wywiezienia skrzyni wynajął przyczepkę. A następnie porzucił ją na pustyni w okolicy, gdzie zostawił ciało Gonzalez. Tuż po dokonaniu zbrodni Prestipino uciekł do Belize i czekał, aż sprawa przycichnie. Na jego nieszczęście policja dowiedziała się o wszystkim i aresztowała od razu po powrocie do kraju.

Obejrzyj: Spędziliśmy dzień z Sandrą Kubicką. Tylko nam pokazała swoje mieszkanie!

d3ia7mu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ia7mu