Trwa ładowanie...
d3ci671

Coma zawiesza działalność. Zespół ruszy w pożegnalną trasę

Zespół Coma przekazał fanom ważną wiadomość. Zawiesza swoją działalność. Decyzja została podjęta po 21 latach kariery muzycznej grupy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Rogucki poinformował o zawieszeniu działalności zespołu Coma
Piotr Rogucki poinformował o zawieszeniu działalności zespołu Coma (AKPA)
d3ci671

Coma z powodzeniem funkcjonuje na rynku muzycznym od przeszło dwóch dekad. W trakcie swojej kariery stała się jednym z najważniejszych zespołów rockowych. Do najbardziej znanych utworów należą: "Spadam", "Leszek Żukowski", "Pierwsze wyjście z mroku" czy "Piosenka pisana nocą".

Z każdą kolejną płytą zespół prezentował nieco inne wcielenie, a w końcu w ostatniej zafundował fanom podróż do krainy dzieciństwa. Na ostatnim albumie, "Sen o siedmiu szklankach" znalazły się m.in. piosenki dobrze znane z filmów o przygodach Pana Kleksa. Teraz grupa zawiesza działalność.

Informację zamieścił Piotr Rogucki na Instagramie. "Drodzy, minęło wspaniałych dwadzieścia jeden lat w zespole Coma. Nadszedł jednak czas na #pożegnanie z bajką. Dziękuję za wszystko i do zobaczenia w innej bajce" - napisał.

Oświadczenie znalazło się także na profilu zespołu na Facebooku. "Drodzy, po dwudziestu jeden latach wspólnego grania podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności. Wszystkim którzy byli z nami dziękujemy za wspólny, doskonały czas" - napisali muzycy.

Przy okazji pożegnalnego postu zespół postanowił przygotować fanom niespodziankę. Do sieci trafił teledysk do piosenki "Pożegnanie z bajką" pochodzącej z najnowszej płyty.

d3ci671

To jednak nie wszystko. Grupa poinformowała także, że wybiera się w pożegnalną trasę koncertową zatytułowaną "Game Over". Fani, którzy będą chcieli pożegnać się z muzykami, spotkają ich w największych miastach. Coma zawita do Krakowa, Torunia, Wrocławia, Warszawy, Lublina, Katowic, Gdańska, Łodzi i Poznania.

Szczegóły jesiennej trasy znajdziecie w mediach społecznościowych na profilu Comy. Grupa jak na razie nie podała, czy zawieszenie działalności wiąże się z dłuższą przerwą, czy definitywnym zakończeniem współpracy.

Słuchacie Comy? Wybierzecie się na pożegnalne koncerty?

d3ci671

Podziel się opinią

Share

d3ci671

d3ci671