Trwa ładowanie...

Córka Stana Lee domaga się 25 mln dol. "Nie podniosłam ręki na ojca"

Stan Lee zmarł 12 listopada 2018 r. w wieku 95 lat. Pierwsza rocznica śmierci legendy popkultury zbiegła się z pozwem, jaki jego córka złożyła przeciwko byłemu asystentowi Lee. W grę wchodzą potężne pieniądze i walka o dobre imię.

Córka Stana Lee domaga się 25 mln dol. "Nie podniosłam ręki na ojca"Źródło: Getty Images
d46utfj
d46utfj

Joan Celia "JC" Lee to starsza córka (młodsza zmarła trzy dni po narodzinach) Stana Lee i jego żony Joan Clayton Boocock, z którą przeżył wspólnie 69 lat. Spadkobierczyni wielomilionowej fortuny rozpoczęła teraz walkę przed sądem w związku z oskarżeniami, które pojawiły się kilka dni po śmierci jej ojca. Za szarganie reputacji JC był odpowiedzialny Bradley Herman, były asystent Stana Lee.

Obejrzyj: Stan Lee w zwiastunie "Deadpool 2":

Jak dowiedział się TMZ, córka współtwórcy Marvel Comics złożyła pozew przeciwko Hermanowi i Alanowi Duke'owi. Ten drugi jest gospodarzem podcastu, który wyemitował na antenie rzekome oszczerstwa pod adresem JC. Zaledwie kilka dni po śmierci Stana Lee były asystent powiedział w wywiadzie, że na jego oczach JC złapała ojca za kark i uderzyła głową o drewniane oparcie krzesła.

d46utfj

Córka zmarłej legendy wszystkiemu zaprzecza i podkreśla, że nigdy nie podniosła ręki na ojca, który dożył sędziwego wieku. W pozwie zaznaczyła również, że słowa Hermana wynikają z żądzy zemsty. Mężczyzna został zwolniony z posady osobistego asystenta Stana Lee na początku 2018 r. Powodem miały być dokonywane przez niego kradzieże majątku i podrabianie podpisu pracodawcy pod umowami pożyczkowymi.

Joan Celia Lee domaga się od Bradleya Hermana 25 mln dol.

Stan Lee z córką Joan Celią Lee w 2017 r. Getty Images
Stan Lee z córką Joan Celią Lee w 2017 r. Źródło: Getty Images

Przypomnijmy, że Stan Lee zmarł 12 listopada 2018 r. Zgon nastąpił w klinice Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Miał 95 lat.

Spider-Man, Hulk, Doctor Strange, Fantastic Four, Iron Man, Daredevil, Thor, Black Panther, X-Men – to tylko garstka superbohaterów, którzy zaistnieli na kartach komiksu, i w umysłach milionów fanów, dzięki Stanowi Lee. Legendarny redaktor, scenarzysta i wydawca współtworzył kultowe postacie m.in. z Jackiem Kirbym i Steve'em Ditko, co przez ostatnie kilkadziesiąt lat stanowiło temat głośnego sporu.

d46utfj

Stan Lee przestał pisać regularne scenariusze do komiksów w 1972 r., stając się przede wszystkim wydawcą i twarzą Marvel Comics. W późniejszych latach pracował nad filmami i produkcjami telewizyjnymi z superbohaterami Marvela, współtworzył firmę marketingową Stan Lee Media i POW! Entertainment, działające w brażny filmowej, telewizyjnej i gier wideo.

Premiere Of Disney And Marvel Studios' "Doctor Strange" on October 20, 2016 in Hollywood, California. Getty Images
Premiere Of Disney And Marvel Studios' "Doctor Strange" on October 20, 2016 in Hollywood, California. Źródło: Getty Images

Wystąpił w kilkudziesięciu filmach (nie tylko w ekranizacjach komiksów), dubbingował gry wideo i animacje. W ostatnich latach był współautorem kilku książek i licznych komiksów. Mimo podeszłego wieku angażował się w mnóstwo inicjatyw ze świata mangi, literatury dziecięcej – kilka lat temu zaczął nawet pisać musical. Pojawiał się na zlotach fanów komiksów, premierach filmowych itp.

d46utfj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46utfj