ycipk-4q67xb

Córka Stana Lee domaga się 25 mln dol. "Nie podniosłam ręki na ojca"

Stan Lee zmarł 12 listopada 2018 r. w wieku 95 lat. Pierwsza rocznica śmierci legendy popkultury zbiegła się z pozwem, jaki jego córka złożyła przeciwko byłemu asystentowi Lee. W grę wchodzą potężne pieniądze i walka o dobre imię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Córka Stana Lee domaga się fortuny
Córka Stana Lee domaga się fortuny (Getty Images)
ycipk-4q67xb

Joan Celia "JC" Lee to starsza córka (młodsza zmarła trzy dni po narodzinach) Stana Lee i jego żony Joan Clayton Boocock, z którą przeżył wspólnie 69 lat. Spadkobierczyni wielomilionowej fortuny rozpoczęła teraz walkę przed sądem w związku z oskarżeniami, które pojawiły się kilka dni po śmierci jej ojca. Za szarganie reputacji JC był odpowiedzialny Bradley Herman, były asystent Stana Lee.

Obejrzyj: Stan Lee w zwiastunie "Deadpool 2":

ycipk-4q67xb

Jak dowiedział się TMZ, córka współtwórcy Marvel Comics złożyła pozew przeciwko Hermanowi i Alanowi Duke'owi. Ten drugi jest gospodarzem podcastu, który wyemitował na antenie rzekome oszczerstwa pod adresem JC. Zaledwie kilka dni po śmierci Stana Lee były asystent powiedział w wywiadzie, że na jego oczach JC złapała ojca za kark i uderzyła głową o drewniane oparcie krzesła.

Córka zmarłej legendy wszystkiemu zaprzecza i podkreśla, że nigdy nie podniosła ręki na ojca, który dożył sędziwego wieku. W pozwie zaznaczyła również, że słowa Hermana wynikają z żądzy zemsty. Mężczyzna został zwolniony z posady osobistego asystenta Stana Lee na początku 2018 r. Powodem miały być dokonywane przez niego kradzieże majątku i podrabianie podpisu pracodawcy pod umowami pożyczkowymi.

Joan Celia Lee domaga się od Bradleya Hermana 25 mln dol.

Stan Lee z córką Joan Celią Lee w 2017 r. Getty Images
Podziel się
ycipk-4q67xb

Przypomnijmy, że Stan Lee zmarł 12 listopada 2018 r. Zgon nastąpił w klinice Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Miał 95 lat.

Spider-Man, Hulk, Doctor Strange, Fantastic Four, Iron Man, Daredevil, Thor, Black Panther, X-Men – to tylko garstka superbohaterów, którzy zaistnieli na kartach komiksu, i w umysłach milionów fanów, dzięki Stanowi Lee. Legendarny redaktor, scenarzysta i wydawca współtworzył kultowe postacie m.in. z Jackiem Kirbym i Steve'em Ditko, co przez ostatnie kilkadziesiąt lat stanowiło temat głośnego sporu.

Stan Lee przestał pisać regularne scenariusze do komiksów w 1972 r., stając się przede wszystkim wydawcą i twarzą Marvel Comics. W późniejszych latach pracował nad filmami i produkcjami telewizyjnymi z superbohaterami Marvela, współtworzył firmę marketingową Stan Lee Media i POW! Entertainment, działające w brażny filmowej, telewizyjnej i gier wideo.

Premiere Of Disney And Marvel Studios' "Doctor Strange" on October 20, 2016 in Hollywood, California. Getty Images
Podziel się
ycipk-4q67xb

Wystąpił w kilkudziesięciu filmach (nie tylko w ekranizacjach komiksów), dubbingował gry wideo i animacje. W ostatnich latach był współautorem kilku książek i licznych komiksów. Mimo podeszłego wieku angażował się w mnóstwo inicjatyw ze świata mangi, literatury dziecięcej – kilka lat temu zaczął nawet pisać musical. Pojawiał się na zlotach fanów komiksów, premierach filmowych itp.

Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4q67xb

ycipk-4q67xb
ycipk-4q67xb