Trwa ładowanie...
dfx1to3

Córka znanego muzyka zmieniła płeć. 15-latka nazywa się teraz Colby

Frontman zespołu Stereophonics poinformował, że jego córka Lolita Bootsy Jones poddała się operacji korekcji płci. Nie było to dla niego łatwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kelly Jones jest wokalistą walijskiej grupy Stereophonics
Kelly Jones jest wokalistą walijskiej grupy Stereophonics (Getty Images)
dfx1to3

Kelly Jones z grupy Stereophonics podzielił się informacją w podcaście "Happy Place" prowadzonym przez Fearne Cotton. 45-letni muzyk nie ukrywał, że przetrawienie faktu, iż jego córka czuje się kimś innym niż jest, zajęło mu trochę czasu.

ZOBACZ TEŻ: Monika Miller o prawach osób LGBT. "Dziadek nie miałby wyboru. Musiałby zaakceptować mnie z dziewczyną"

Jones przyznał, że bał się, że właśnie traci ukochane dziecko. Dodał też, że wciąż żywi uprzedzenia względem ludzi transpłciowych, które wyniósł jeszcze ze szkoły. Był zły, nie potrafił pogodzić się z faktem, przed jakim postawiła go córka.

dfx1to3

Muzyk zdradził również, że początkowo Bootsy przyznała się, że jest homoseksualna. Dopiero potem odkryła, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana i nie chodzi jedynie o jej preferencje.

- Teraz jestem w sytuacji, kiedy wiozę go na zajęcia i jego imię brzmi teraz Colby, a on chodzi do żeńskiej szkoły. Sama placówka okazała się fantastyczna, dostaliśmy wielkie wsparcie. Akceptuję to i wszyscy bardzo go wspieramy - podkreślił muzyk.

W rozmowie wyszło też na jaw, że wideo do kawała "Fly Like An Eagle" Stereophonics zostało zainspirowane właśnie przemianą Bootsy.

dfx1to3

Podziel się opinią

Share
dfx1to3
dfx1to3