Trwa ładowanie...

CV Kingi Dudy jest imponujące. Będą się o nią bić

Kinga Duda ma zaledwie 24 lata, a już zdobyła doświadczenie w liczących się organizacjach i kancelariach prawniczych. Poza tym ukończyła studia z wyróżnieniem, co sprawia, że każdy pracodawca marzy o takim pracowniku.

CV Kingi Dudy jest imponujące. Będą się o nią bićŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2rk9bb
d2rk9bb

Kinga Duda pod koniec maja została magistrem prawa, o czym poinformował media sam Andrzej Duda. Teraz przed córką prezydenta wielki świat.

- Studia prawnicze dają dużo większe możliwości. Gdy ma się bogate CV i zna języki obce, po ich ukończeniu można robić karierę w administracji, w międzynarodowych organizacjach w Brukseli, ONZ czy Banku Światowym. Prawnicy są też bardzo cenieni w dyplomacji - podkreśla Łukasz Guza, dziennikarz i prawnik w rozmowie z "Super Expressem".

ZOBACZ: Tak wygląda strajk w liceum, w którym uczyła Agata Duda. Relacja reportera WP

Nie od dziś wiadomo, że najlepsi absolwenci nie muszą martwić się o swoją przyszłość. Pracodawcy wręcz się o nich biją. Każdy chciałby mieć zdolnego i młodego prawnika w swoim zespole. A podkreślmy, że Kinga Duda skończyła studia z wyróżnieniem.

d2rk9bb

Poza tym córka prezydenta ma już doświadczenie na swoim koncie. Duda reprezentowała Uniwersytet Jagielloński w konkursach prawniczych. To było ogromne wyróżnienie dla Kingi Dudy. Konkurs odbywa się co roku w Wiedniu, a udział w nim bierze około 300 uniwersytetów z 60 krajów. Odbyła też praktyki w kilku znanych, również międzynarodowych kancelariach. Była stażystką nawet w Parlamencie Europejskim.

Dwa lata temu na oficjalnej stronie uniwersytetu pojawiła się także informacja, że Duda znalazła się wśród najlepszych uczniów UJ na Wydziale Prawa i Administracji.

To jednak nie wszystko! Absolwetntka prawa równolegle do studiów prawniczych ukończyła też specjalne programy na amerykańskiej uczelni. Sama deklarowała, że nie ma problemu z wystąpieniami publicznymi.

d2rk9bb

"Super Express" pokazał CV Kingi Dudy "łowczyni talentów", Natalii Bogdan.

- Jest imponujące mimo młodego wieku. Widać, że już na studiach dbała o to, żeby zdobywać nie tylko wiedzę, ale też doświadczenie. Odbyła już pięć staży - pierwszy rozpoczęła jeszcze przed studiami. Należała do dwóch kół naukowych i nawiązała współpracę z międzynarodowymi organizacjami. Doskonale zna angielski, zdobyła najwyższy certyfikat. To odpowiedzialna, zaangażowana osoba, która postawiła na edukację i rozwój i wie, czego chce od życia. Bez problemu znajdzie pracę w Polsce lub za granicą - podkreśliła ekspertka.

Jak widać, doświadczenie Kingi Dudy jest imponujące. Dziewczyna z pewnością znajdzie pracę bez pomocy wpływowego i znanego ojca.

d2rk9bb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rk9bb