Trwa ładowanie...
koncert
06-02-2018 22:55

Czy film inspirowany życiem Bocellego zobaczymy w Polsce przed koncertem tenora w Poznaniu?

Po widzach we Włoszech i Francji, także kinomani w Stanach Zjednoczonych mogli zobaczyć film "The Music of Silence" inspirowany życiem i karierą Andrei Bocellego. Sławny tenor będzie gościem specjalnym koncertu z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego w maju 2019 roku.

Czy film inspirowany życiem Bocellego zobaczymy w Polsce przed koncertem tenora w Poznaniu?Źródło: Materiały prasowe
d17s490
d17s490

Film „The Music of Silence” (z ang. Muzyka Ciszy) miał swoją światową premierę we wrześniu ubiegłego roku we Florencji, wyświetlony został już także we włoskiej telewizji. Obraz w reżyserii Michaela Radforda, inspirowany jest autobiograficzną książką pod tym samym tytułem, którą Andrea Bocelli napisał pod koniec lat 90. W filmie, w rolę niewidomego śpiewaka – Amosa Bardi'ego - wcielił się Toby Sebastian, aktor znany m.in. z „Gry o tron”, natomiast Antonio Banderas zagrał nauczyciela śpiewu. Słynny aktor należy do grona admiratorów wielkiego tenora. Przypomnijmy, że wśród osób, którym spodobały się zdjęcia Andrei Bocellego z jego niezwykłego występu na Wałach Chrobrego w Szczecinie, wieńczącego międzynarodowe regaty The Tall Schips Races 2017, znalazł się także Banderas.

Film ukazuje dzieciństwo śpiewaka o niezwykłym głosie, który urodził się z chorobą oczu oraz walkę jego najbliższych o uratowanie wzroku. Widzowie śledzą też młodzieńcze lata tenora, jego codzienne życie i determinację w przystosowaniu się do niepełnosprawności aż do pierwszych sukcesów.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Po fanach we Włoszech, kolejnymi widzami, którzy mieli okazję zobaczyć film „The Music of Silence” byli Francuzi, a w miniony weekend dołączyli do nich także Amerykanie, m.in. w Nowym Jorku i Los Angeles.

d17s490

Czy i kiedy ewentualnie obraz trafi do polskich kin – tego na razie nie wiadomo. Dzisiaj jest natomiast pewne, że Andrea Bocelli uświetni swą obecnością obchody 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Koncert z jego udziałem odbędzie się 11 maja 2019 roku na INEA Stadionie w Poznaniu. Wydarzenie będzie dostępne dla szerokiej publiczności po zakupieniu biletu. Można je nabywać za pośrednictwem stron www.bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, jak również w sieci salonów Empik w całym kraju.

Organizatorami koncertu są: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator INEA Stadionu.

d17s490
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17s490