Trwa ładowanie...

Daniel Olbrychski otwarcie krytykuje PiS. Zaangażował się w kampanię wyborczą opozycji

Daniel Olbrychski od dłuższego czasu jest zagorzałym przeciwnikiem PiS-u. Aktor wielokrotnie mówił, że partia Jarosława Kaczyńskiego jest zagrożeniem dla demokracji. Kilka dni temu filmowy Kmicic pojawił się podczas konwencji wyborczej PO i Nowoczesnej, dając wyraz poparcia dla opozycji.

Share
Daniel Olbrychski otwarcie krytykuje PiS. Zaangażował się w kampanię wyborczą opozycjiŹródło: East News, fot: East News
d346vfp

Olbrychski ostatnimi czasy często powtarzał, że "dziś patriotyzmem jest odsunięcie PiS od władzy". Aktor nie zamierza być bierny w działaniu. Niedawno zaangażował się w inicjatywę Wolny Wybory, zainicjowaną przez Komitet Obywatelski związany z Lechem Wałęsą. W miniony weekend zasiadł też w pierwszym rzędzie podczas konwencji wyborczej PO i Nowoczesnej, które zjednoczyły siły przed wyborami samorządowymi.

Daniel Olbrychski nie jest jedynym artystą, który otwarcie mówi o swoich politycznych sympatiach i antypatiach. Jedną z najbardziej zaangażowanych politycznie aktorek jest Maja Ostaszewska, która często brała udział w antyrządowych manifestacjach. Również Michał Żebrowski nie kryje się z poglądami i popiera Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy.

Na znacznie mniejsze poparcie środowiska artystycznego mogą liczyć politycy Prawa i Sprawiedliwości. Partię Jarosława Kaczyńskiego od lat wspierają m.in. Jerzy Zelnik i Katarzyna Łaniewska.

d346vfp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d346vfp
d346vfp