Trwa ładowanie...

Danuta Holecka nie tylko prowadzi "Wiadomości". Kidawa-Błońska oburzona

Narodowy Bank Polski po raz kolejny ogłosił konkurs dla dziennikarzy ekonomicznych. W kapitule znajdziemy nazwiska znanych redaktorów, choć niekojarzonych dotąd z tematyką, w której mieliby oceniać osiągnięcia kolegów z branży. Jedną z jurorek jest Danuta Holecka.

Danuta Holecka po raz kolejny znalazła się w kapitule konkursu organizowanego przez NBP Danuta Holecka po raz kolejny znalazła się w kapitule konkursu organizowanego przez NBP Źródło: AKPA
d2j5cv0

Już po raz 19. Narodowy Bank Polski przyzna nagrody za najlepsze publikacje, audycje i programy telewizyjnej o tematyce ekonomicznej w ramach konkursu im. Władysława Grabskiego. Pracę dziennikarzy zajmujących się tą tematyką, przynajmniej w pewnej części, ocenią eksperci, bo niektóre nazwiska z ośmioosobowego jury budzą wiele kontrowersji. O kim mowa? Np. o gwieździe "Wiadomości" TVP Danucie Holeckiej, publicyście tygodnika "Sieci" i stałym ekspercie TVP Info Michale Karnowskim czy prezesie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofie Skowrońskim.

Nie jest to zresztą pierwszy raz, kiedy wymienieni dziennikarze, kojarzeni z obecną władzą, zasiadają w jury tego prestiżowego konkursu. Weteranem zdecydowanie jest Michał Karnowski, który pełni tę rolę co najmniej od 2017 r. Danuta Holecka będzie oceniać dziennikarzy ekonomicznych już po raz trzeci.

Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

Jednak nie tylko nazwiska dziennikarzy wchodzących w skład kapituły konkursu NBP zdają się być z politycznego klucza. Nawet wśród ekonomistów znajdziemy takich, którzy działalność naukową z powodzeniem łączą np. z pracą w Radiu Maryja i telewizji Trwam, jak profesor Grażyna Maria Ancyparowicz, felietonistka audycji "Myśląc Ojczyzna".

Oburzenie składem jury konkursu NBP im. Władysława Grabskiego wyraziła w sieci m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska, która tak napisała na Twitterze: "Coś okropnego. Zniszczona renoma konkursu. Patron patrzy na to z obrzydzeniem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2j5cv0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j5cv0