Trwa ładowanie...

Danuta Szaflarska wreszcie ma nagrobek z prawdziwego zdarzenia

Danuta Szaflarska zmarła w lutym 2017 r. Przez dłuższy czas jej nagrobkiem była drewniana skrzynia wypełniona ziemią, w którą wbito prosty krzyż.

Share
Danuta Szaflarska wreszcie ma nagrobek z prawdziwego zdarzeniaŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3a0qke

Danuta Szaflarska odeszła w wieku 102 lat. Była doskonałą aktorką. W filmach i na deskach teatrów występowała już od 1939 r. Kiedy debiutowała, była 24-letnią pięknością. Po raz ostatni na ekranie pojawiła się w 2011 r., a na scenie w 2016. Jej kariera trwała przez wiele dekad, Szaflarska zdążyła więc zdobyć uznanie kilku pokoleń wielbicieli. Przywiązanie do aktorki było widać i po jej śmierci - na nagrobku nigdy nie brakowało zniczy.

Niespełna rok temu przyjrzeliśmy się grobom uznanych gwiazd. Odwiedziliśmy miejsce spoczynku Kory, Violetty Villas, Ireny Szewińskiej i innych.

Pisaliśmy wtedy także o nagrobku Szaflarskiej: "Zamiast płyty nagrobnej jest drewniana skrzynia wypełniana białymi kamykami. Choć nigdy nie brakuje kwiatów i zniczy, wiele osób zastanawia się, dlaczego tak wybitna osoba ma tak skromny grób". Poza aktorką również Andrzej Kopiczyński wciąż nie miał okazalszego grobu.

Jan Szyszko nie żyje. Joanna Senyszyn komentuje

Od tamtej pory sytuacja nieco się zmieniła. Nowy nagrobek Danuty Szaflarskiej został pokazany w programie "(Nie)zapomniani" serwisu Super Express.

d3a0qke

Skromną mogiłę zastąpił ładny, jasny pomnik - bardzo prosty, ale ciekawy. Na płycie jest rzeźba przedstawiająca trzy kaczki, nie ma krzyża. Kaczki zdobią grób nie bez powodu - symbolizują nagrody, które udało się zdobyć aktorce.

Grób Danuty Szaflarskiej Kadr z programu Se.pl
Grób Danuty Szaflarskiej Źródło: Kadr z programu Se.pl

Danuta Szaflarska została pochowana na Powązkach w Warszawie, w alei zasłużonych, gdzie spoczywają aktorzy, sportowcy, muzycy. Nowy pomnik robi bardzo pozytywne wrażenie, choć, niestety, nazwisko Szaflarskiej zostało wyryte tak, że nie jest wyraźnie widoczne.

Tak wyglądał grób aktorki w październiku 2018 r.:

Pierwszy nagrobek Danuty Szaflarskiej WP Gwiazdy Exclusive
Pierwszy nagrobek Danuty Szaflarskiej Źródło: WP Gwiazdy Exclusive
d3a0qke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a0qke
d3a0qke