Trwa ładowanie...

Dariusz Gnatowski nie żyje. Nie wszyscy wiedzieli o jego największej pasji

20 października zmarł Dariusz Gnatowski, aktor nierozerwalnie kojarzony z rolą Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich". Nie wszyscy wiedzą, że od lat jego największą pasją była piłka nożna, a Gnatowski był wiernym kibicem Wisły Kraków i Górnika Zabrze.

Dariusz Gnatowski nie żyjeDariusz Gnatowski nie żyjeŹródło: ONS.pl
d2c4632
d2c4632

- Był tak popularny pod Wawelem, że zakupy robił w spokoju w środku nocy w Tesco przy Kapelance - napisał na Twitterze były rzecznik prasowy Wisły Kraków, Maks Michalczak, którego cytuje serwis WP Sportowe Fakty.

Dlaczego Michalczak zabrał głos po śmierci Dariusza Gnatowskiego? Okazuje się, że wcielający się przez wiele lat w sąsiada rodziny Kiepskich aktor od dzieciństwa interesował się sportem, a jego największą pasją była piłka nożna.

Dariusz Gnatowski o walce z cukrzycą

Potwierdza to m.in. komentator sportowy stacji Eleven Mateusz Święcicki, który napisał, że Gnatowski "nie wyobrażał sobie dnia bez kupienia trzech gazet sportowych" ("Sportu", "Tempa" i "Przeglądu Sportowego" - przyp. red.).

d2c4632

Dariusz Gnatowski - wieloletni fan Górnika Zabrze

A że aktor urodził się w Zabrzu, w jego sercu całe życie dużą rolę odgrywał klub z tego miasta. Gnatowski miał być częstym gościem na stadionie Górnika.

- Zrobił na mnie piorunujące wrażenie, elokwencja, wiedza, opowiadał w detalach o meczach Górnika na których był... - dodał cytowany przez Sportowe Fakty Święcicki.

Sam Gnatowski miłość do futbolu manifestował też w serialu "Świat według Kiepskich", gdzie wielokrotnie pojawiały się wątki piłkarskie, głównie komentowane z perspektywy kanapy przez postać Ferdynanda, domowników oraz unieśmiertelnionej przez Dariusza Gnatowskiego postaci Arnolda Boczka.

Dariusz Gnatowski nie żyje

Dariusz Gnatowski był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na scenie debiutował w 1986 roku na deskach Teatru STU. Po raz pierwszy szersza publiczność mogła zobaczyć go na szklanym ekranie pod koniec lat 80. w serialu "Crimen". W telewizji prowadził też programy dla dzieci i młodzieży.

d2c4632

Od wielu lat aktor zmagał się z cukrzycą. O swojej chorobie mówił publicznie.

"Przez większość życia nie chorowałem. Nawet przeziębienia mnie omijały. Aż w pewnym momencie okazało się, że mam cukrzycę, która rozwijała się w moim organizmie przez lata. Gdy pojawiły się powikłania i trafiłem do szpitala, zobaczyłem, ilu ludzi każdego dnia bardzo cierpi" - opowiadał w rozmowie z "Twoim Imperium" jesienią 2018 roku.

Rodzina Kiepskich z sąsiadem podczas kibicowania reprezentacji Polski w serialu Materiały prasowe
Ferdynand Kiepski z sąsiadami podczas kibicowania reprezentacji Polski w serialuŹródło: Materiały prasowe
d2c4632
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c4632

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj