Trwa ładowanie...

Dariusz Gnatowski o walce z cukrzycą. "Przebudzenie następuje, gdy zaczynają się kłopoty ze zdrowiem"

Aktor od lat zmaga się z cukrzycą. Wyjątkowo podstępna choroba doprowadziła prawie do amputacji nogi serialowego Boczka. Dariusz Gnatowski najgorszy okres ma już za sobą. Jednak traumatyczne doświadczenia odmieniły jego życie. Dziś jest innym człowiekiem.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dariusz Gnatowski o walce z cukrzycą. "Przebudzenie następuje, gdy zaczynają się kłopoty ze zdrowiem"Źródło: East News, fot: Tomasz Radzik
d41g15o
d41g15o

Ze względu na dużą otyłość Dariusz Gnatowski przez lata był nazywany aktorem charakterystycznym. Jakiś czas temu aktor przeszedł ogromną metamorfozę. Gwiazdor "Świata według Kiepskich" mocno schudł. Kiedy wszyscy myśleli, że postanowił wreszcie zadbać o wygląd, okazało się, że jego organizm wyniszcza śmiertelna choroba. Gnatowski dowiedział się o cukrzycy dopiero wtedy, kiedy usłyszał od lekarzy, że rana na nodze, może doprowadzić do jej amputacji.

- Gdy jest się zdrowym i nie trzeba ciągle chodzić do lekarzy, problemy innych są nam odległe. Przebudzenie następuje, gdy zaczynają się kłopoty ze zdrowiem. Tak było ze mną. Przez większość życia nie chorowałem. Nawet przeziębienia mnie omijały. Aż w pewnym momencie okazało się, że mam cukrzycę, która rozwijała się w moim organizmie przez lata. Gdy pojawiły się powikłania i trafiłem do szpitala, zobaczyłem, ilu ludzi każdego dnia bardzo cierpi - powiedział aktor w rozmowie z "Twoim Imperium".

Dariusz Gnatowski poddał się leczeniu i meczącej rehabilitacji. Po wielu miesiącach walki, udało się mu zapanować nad chorobą. Obecnie znowu wrócił do zawodu i cieszy się życiem. Razem z kolegą założył również fundację, która pomaga ludziom zmagającym się z powikłaniami po cukrzycy.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d41g15o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41g15o