Trwa ładowanie...
d233xfn

Dariusz Gnatowski o walce z cukrzycą. "Przebudzenie następuje, gdy zaczynają się kłopoty ze zdrowiem"

Aktor od lat zmaga się z cukrzycą. Wyjątkowo podstępna choroba doprowadziła prawie do amputacji nogi serialowego Boczka. Dariusz Gnatowski najgorszy okres ma już za sobą. Jednak traumatyczne doświadczenia odmieniły jego życie. Dziś jest innym człowiekiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dariusz Gnatowski
Dariusz Gnatowski (East News, Fot: Tomasz Radzik)
d233xfn

Ze względu na dużą otyłość Dariusz Gnatowski przez lata był nazywany aktorem charakterystycznym. Jakiś czas temu aktor przeszedł ogromną metamorfozę. Gwiazdor "Świata według Kiepskich" mocno schudł. Kiedy wszyscy myśleli, że postanowił wreszcie zadbać o wygląd, okazało się, że jego organizm wyniszcza śmiertelna choroba. Gnatowski dowiedział się o cukrzycy dopiero wtedy, kiedy usłyszał od lekarzy, że rana na nodze, może doprowadzić do jej amputacji.

- Gdy jest się zdrowym i nie trzeba ciągle chodzić do lekarzy, problemy innych są nam odległe. Przebudzenie następuje, gdy zaczynają się kłopoty ze zdrowiem. Tak było ze mną. Przez większość życia nie chorowałem. Nawet przeziębienia mnie omijały. Aż w pewnym momencie okazało się, że mam cukrzycę, która rozwijała się w moim organizmie przez lata. Gdy pojawiły się powikłania i trafiłem do szpitala, zobaczyłem, ilu ludzi każdego dnia bardzo cierpi - powiedział aktor w rozmowie z "Twoim Imperium".

Dariusz Gnatowski poddał się leczeniu i meczącej rehabilitacji. Po wielu miesiącach walki, udało się mu zapanować nad chorobą. Obecnie znowu wrócił do zawodu i cieszy się życiem. Razem z kolegą założył również fundację, która pomaga ludziom zmagającym się z powikłaniami po cukrzycy.

d233xfn

Podziel się opinią

Share

d233xfn

d233xfn