Trwa ładowanie...

Dariusz K. wraca do więzienia. Decyzja sądu zapadła

Były mąż Edyty Górniak, który zabił na pasach 63-letnią kobietę, wróci do zakładu zamkniętego. Sąd się nie zgodził się na odroczenie sprawy. Wyrok jest prawomocny.

Dariusz K. wraca do więzienia. Decyzja sądu zapadłaŹródło: WP.PL
d1qbg03
d1qbg03

Przypomnijmy, że za śmiertelny wypadek, spowodowany pod wpływem narkotyków, celebryta został skazany na sześć lat więzienia i 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów. W 2017 roku wyrok został utrzymany w drugiej instancji. Choć wyrok jest prawomocny blisko 11 miesięcy, to od blisko 16 miesięcy muzyk pozostaje na wolności. Dlaczego tak się stało? Sąd zdecydował się go zwolnić z aresztu po orzeczeniu w pierwszej instancji. Dotychczas za kratami aresztu spędził dwa lata, cztery miesiące i pięć dni. Do odsiadki pozostały mu wciąż trzy lata i prawie osiem miesięcy, jednak Dariusz K. prosił sąd o odroczenie kary, powołując się kłopoty zdrowotne.

Sąd powołał biegłych, by ocenili stan zdrowia skazanego. Ci nie mieli zastrzeżeń.

- Mając na uwadze wnioski wypływające z opinii biegłych sąd doszedł do przekonania, iż wniosek obrońcy o odroczenie skazanemu Dariuszowi K. wykonania kary pozbawienia wolności nie zasługuje na uwzględnienie. Nie ulega wątpliwości, że z treści opinii lekarskich jednoznacznie wynika, że stan zdrowia skazanego umożliwia odbywanie przez niego kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym - poinformowała tvnwarszawa.pl sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Obrona złożyła zażalenie na tę decyzję, jednak sąd nie znalazł jednak powodów, by zmienić postanowienie. Oznacza to, że celebryta na pewno trafi za kraty.

- Droga odwoławcza została wyczerpana – przyznaje w TVN mec. Marcin Kondracki, obrońca Dariusza K.

d1qbg03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qbg03