Trwa ładowanie...

David Byrne na Open'erze: wiemy, co się u was teraz dzieje. Trzymamy za was kciuki!

Artysta, którego występ jest szeroko komentowany, nawiązał do obecnej sytuacji w Polsce. A oprócz tego zrobił wspaniałe show.

David Byrne na Open'erze: wiemy, co się u was teraz dzieje. Trzymamy za was kciuki!Źródło: Materiały prasowe
d41g15o
d41g15o

Byrne wystąpił na Tent Stage, bardziej kameralnej (w porównaniu do ogromnej Sceny Głównej) sceny festiwalu Open'er oddalonej od centrum wydarzeń. Scenografia koncertu przypominała bankietową salę kręconą w czerni i bieli. Muzyk i jego cala orkiestra (perkusja, gitary, trąbki) ubrani byli w szare garnitury.

Przez 1,5 godziny Byrne wykonywał wraz z muzykami choreografię śpiewając także utwory z płyt Talking Heads. Publiczność zerwała się do tańca już na początku podczas utworu "Lazy" i została rozgrzana do samego końca. David wraz z orkiestrą zaserwowali ludziom prawdziwy spektakl nieograniczonej niczym radości. Tańczący boso Byrne komunikował się z każdym na scenie, zwracał do ludzi wpatrzonych w niego, reagował uśmiechem na okrzyki.

W punkcie kulminacyjnym koncertu muzyk powiedział: "Wiemy, co się u was teraz dzieje i trzymamy kciuki. Nie przestawajcie walczyć" nawiązując do protestów w obronie niezależności sądów, czym wywołał gorącą reakcję fanów.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Kilka dni wcześniej także zespół Pearl Jam podczas swojego koncertu w Krakowie wyświetlił plakat poparcia Strajku Kobiet również nawiązując wprost do sytuacji politycznej i społecznej w Polsce.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d41g15o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41g15o