Trwa ładowanie...
d41ta8e

Dawid Podsiadło, Sokół, muzyka filmowa - czego się słucha w danym województwie?

Za nami już pierwsze półrocze 2019 r. Empik sprawdził, jacy wykonawcy byli najchętniej słuchani w poszczególnych województwach Polski. Wśród nich znajdowała się ścieżka dźwiękowa do filmu z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dawid Podsiadło z autorską audycją radiową w RMF FM
Dawid Podsiadło z autorską audycją radiową w RMF FM (East News)
d41ta8e

Polski rap najchętniej słuchanym gatunkiem

Z analiz wyników sprzedaży płyt w Empiku od stycznia do czerwca, najlepsze wyniki osiągnęła polska scena hip-hopowa. Raperzy dominowali aż w 12 województwach. Największa w tym zasługa takich weteranów jak Sokół oraz O.S.T.R.

Album „Wojtek Sokół” Sokoła jest numerem jeden w jedenastu województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim oraz zachodniopomorskim. O.S.T.R. wyprzedził Sokoła tylko w województwie łódzkim, co tłumaczyć może pochodzenie rapera.

d41ta8e

Słuchacze bardzo chętnie również kupowali takie albumy jak “Widmo” duetu PRO8L3M oraz “Czerwony dywan” Palucha.

Rekordowy wynik Dawida Podsiadły

Z badań wynika także, że bez względu na lokalizację sięgamy po te same płyty. Dużą popularnością cieszy się album “Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadły. Mimo premiery w październiku 2018 r., wydawnictwo bardzo często znikało z półek w aż jedenastu województwach.

Największy sukces artysta zanotował na Podlasiu, gdzie był trzecim najchętniej kupowanym wykonawcą.

d41ta8e

Sukces muzyki filmowej

Polacy najwidoczniej lubią ścieżkę dźwiękową z produkcji filmowych. Świadczy o tym sukces “Narodziny gwiazdy” oraz “Bohemian Rhapsody”, które swoją premierę miały jeszcze w 2018 r.

Muzyka z filmu „Narodziny gwiazdy” było najchętniej kupowanym albumem w ogóle w czterech województwach: mazowieckim, pomorskim, śląskim oraz wielkopolskim. W pozostałych uplasowała się na drugim miejscu w wynikach sprzedaży. Z kolei „The Greatest Hits I, II & III” grupy Queen znalazł swoje miejsce w podsumowaniu pięciu najchętniej kupowanych płyt jedenastu regionów Polski.

d41ta8e

Podziel się opinią

Share

d41ta8e

d41ta8e