Trwa ładowanie...

Dick Dale nie żyje. Zmarł król gitary surfowej oraz autor znanego motywu z Pulp Fiction

Dick Dale, zwany „królem gitary surfowej, zmarł w wieku 83 lat. Muzyk był m.in. twórcą znanego motywu muzycznego z Pulp Fiction. Gitarzystę uznaje się za prekursora heavy metalu.

Dick Dale nie żyje. Zmarł król gitary surfowej oraz autor znanego motywu z Pulp FictionŹródło: East News
dn6o0s9

Dick Dale nie żyje

Dick Dale, określany mianem „króla gitary surfowej”, zmarł w wieku 83 lat.

Informacje o śmierci artyści przekazał serwis ”The Guardian”, a później potwierdził ją Sam Bolle, kolega z zespołu. Przyczyny zgonu nie zostały podane.

Dick Dale – król gitary surfowej

Dick Dale uznawany był za twórcy stylu surf, dzięki czemu uzyskał miano „króla gitary surfowej”. W ciągu swojej kariery wydał kilkanaście wydawnictw studyjnych.
Muzyk ma na koncie takie przeboje jak ”Let’s Go Tripin”, ”Night Rider”, ”The Wedge” czy ”Misirlou”.

dn6o0s9

Ostatni z powyższych utworów, który został nagrany w 1962 roku, zdobył popularność za sprawą użycia w ścieżce dźwiękowej do filmu ”Pulp FictionQuentina Tarantino.

Dick Dale twierdził, że to właśnie on był twórcą muzyki w stylu surf, pomimo, że przypisuje się to zespołowi The Beach Boys. Na pomysł utworzenia nowego nurtu w rocku miał wpaść podczas pływania na desce surfingowej na oceanie, w momencie, gdy połączył szum fal rozbijących się o skały z muzyką rockabilly.

Gatunek, w którym specjalizowali się Dick Dale czy grupa The Beach Boys, był jednym z dominujących w latach 50. oraz na początku lat 60. XX wieku.

dn6o0s9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn6o0s9