Trwa ładowanie...
dmkh70v
News

Doda dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy. Jest wyrok

Ogłoszono prawomocny wyrok w sprawie Doroty Rabczewskiej. Sąd Rejonowy w 2018 r. uznał, że gwiazda znieważyła policjantów, co potwierdził czwartkowym werdyktem Sąd Okręgowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doda
Doda (ONS.pl)
dmkh70v

Jak donosi TVN24, zapadł wyrok dla Dody w sprawie znieważenia policjantów. Przypomnijmy, że do wydarzenia doszło z 23 na 24 marca 2013 roku. Wtedy dwaj warszawscy policjanci mieli "doświadczyć przemocy ze strony Doroty Rabczewskiej i Marty B.". Gwiazda miała uderzyć policjanta w plecy torebką. Obie miały też "używać słów powszechnie uznanych za obelżywe".

- Sąd Rejonowy przeprowadził prawidłowe postępowanie w tej sprawie. Całość materiału dowodowego bardzo wnikliwie przeanalizował, obiektywnie ocenił i na tej podstawie doszedł do trafnego wniosku, że Dorota Rabczewska dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy policji – uzasadniała sędzia Wanda Jankowska-Bebeszko. Jednocześnie sąd pierwszej instancji w 2018 r. umorzył postępowanie na roczny okres próby, a w zakresie oskarżenia o naruszenie nietykalności policjantów uniewinnił piosenkarkę.

Warunkowe umorzenie zarzutu o znieważenie policjantów oznacza, że sąd potwierdził, że takie zdarzenie miało miejsce, ale Dorota Rabczewska pozostaje osobą niekaraną.

Sąd Okręgowy zasądził od artystki 50 złotych na rzecz Skarbu Państwa tytułem wydatków oraz 100 złotych opłaty za postępowanie odwoławcze.

Podczas ogłoszenia wyroku na sali nie było Dody i jej obrońcy.

dmkh70v

Podziel się opinią

Share
dmkh70v
dmkh70v