Trwa ładowanie...
Doda
Julian Meller
28-02-2019 12:42

Doda dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy. Jest wyrok

Ogłoszono prawomocny wyrok w sprawie Doroty Rabczewskiej. Sąd Rejonowy w 2018 r. uznał, że gwiazda znieważyła policjantów, co potwierdził czwartkowym werdyktem Sąd Okręgowy.

Share
Doda dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy. Jest wyrokŹródło: ONS.pl
d3pb39s

Jak donosi TVN24, zapadł wyrok dla Dody w sprawie znieważenia policjantów. Przypomnijmy, że do wydarzenia doszło z 23 na 24 marca 2013 roku. Wtedy dwaj warszawscy policjanci mieli "doświadczyć przemocy ze strony Doroty Rabczewskiej i Marty B.". Gwiazda miała uderzyć policjanta w plecy torebką. Obie miały też "używać słów powszechnie uznanych za obelżywe".

- Sąd Rejonowy przeprowadził prawidłowe postępowanie w tej sprawie. Całość materiału dowodowego bardzo wnikliwie przeanalizował, obiektywnie ocenił i na tej podstawie doszedł do trafnego wniosku, że Dorota Rabczewska dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy policji – uzasadniała sędzia Wanda Jankowska-Bebeszko. Jednocześnie sąd pierwszej instancji w 2018 r. umorzył postępowanie na roczny okres próby, a w zakresie oskarżenia o naruszenie nietykalności policjantów uniewinnił piosenkarkę.

Warunkowe umorzenie zarzutu o znieważenie policjantów oznacza, że sąd potwierdził, że takie zdarzenie miało miejsce, ale Dorota Rabczewska pozostaje osobą niekaraną.

Sąd Okręgowy zasądził od artystki 50 złotych na rzecz Skarbu Państwa tytułem wydatków oraz 100 złotych opłaty za postępowanie odwoławcze.

Podczas ogłoszenia wyroku na sali nie było Dody i jej obrońcy.

d3pb39s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pb39s
d3pb39s