Trwa ładowanie...
d8y1h86
Muzyka

Dodatkowy koncert, dodatkowa noc fado na Siesta Festival 2017!

Clube de Fado z Mario Pacheco – najwybitniejszym kompozytorem fado wg Fundacji Amelii, i Marią Aną Bobone przez trzy, a nie dwie noce w sali kameralnej Filharmonii Bałtyckiej!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dodatkowy koncert, dodatkowa noc fado na Siesta Festival 2017!
(Materiały prasowe)
d8y1h86

Wielka radość dla wszystkich miłośników luzofonii i najprawdziwszego fado na świecie. Mario Pacheco, wieloletni dobry duch najsławniejszego klubu fado, Clube de Fado w Lizbonie i jego przyjaciele z Marią Aną Bobone w roli wokalistki i pianistki wystąpią trzy razy podczas tegorocznego Siesta Festival. Dodatkowy koncert (podobnie jak wcześniej wyprzedane) będzie miał miejsce w sali kameralnej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, rozpocznie się w czwartek 20 kwietnia o godz. 22:00.

Rokrocznie podczas Siesta Festival późnymi wieczorami odbywają się kameralne kolacje, na których organizatorzy festiwalu próbują odtworzyć atmosferę lizbońskich tawern, a głównym daniem jest wybitny artysta fado. W tym roku rolę tego najważniejszego dania pełni Mario Pacheco, wieloletni prowadzący najsłynniejszy bodajże klub specjalizujący się w fado na świecie – to właśnie do Clube de Fado prowadzą rozmieszczone po całej Lizbonie drogowskazy, a sam Mario Pacheco został uznany przez Fundację Amelii najwybitniejszym kompozytorem fado. Jego utwory goszczą i rozświetlają niemal wszystkie najważniejsze albumy portugalskie, miłośnicy fado na pewno wymienią z łatwością choćby te śpiewane przez Marizę…

Kameralne spotkania mają to do siebie, że uczestniczy w nich niewielka grupa szczęśliwców, którzy zdobyli na nie bilety wstępu, a że entuzjastów fado w Polsce jest coraz więcej, tym trudniej z roku na rok dostać się na te magiczne Noce Fado, które początkowo odbywały się na Barce Aniołów, a od kilku już lat w większej, ale i tak małej dla wyznawców fado sali kameralnej Filharmonii Bałtyckiej.

d8y1h86

Na dwa ogłoszone wcześniej wieczory od dawna nie ma już możliwości się dostać. Rozmowy z artystami pozwoliły zaprosić ich dzień wcześniej i dodatkowa Noc Fado będzie miała w czwartek, w przeddzień rozpoczęcia festiwalu, 20 kwietnia o godz. 22:00. Zainteresowanych zapraszamy, bilety pojawią się w ebileteriach już w tym tygodniu.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d8y1h86

Podziel się opinią

Share
d8y1h86
d8y1h86