Trwa ładowanie...
d55h22a

Dolina Charlotty: Hollywood Vampires pojawią się na kolejnym Festiwalu Legend Rocka

18 sierpnia 2020 r. Hollywood Vampires wystąpi na 14 edycji Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. To będzie wyjątkowa okazja, aby zobaczyć na żywo Johny'ego Deppa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W składzie grupy znalazł się sam Johny Depp
W składzie grupy znalazł się sam Johny Depp (Materiały prasowe)
d55h22a

HOLLYWOOD VAMPIRES to najsłynniejsza, amerykańska supergrupa rockowa tej dekady. Tworzą ją - legendarny wokalista Alice Cooper, słynny gitarzysta z grupy Aerosmith Joe Perry i jeden z najpopularniejszych aktorów Hollywood Johnny Depp.

Zespół powstał w 2015 r., a jego nazwa nawiązuje do rozrywkowego towarzystwa, w którym obracał się Alice Cooper w latach 70 do którego należeli min John Lennon i Ringo Starr z The Beatles czy Keith Moon z The Who. Grupa Hollywood Vampires nagrała dwa bardzo dobrze przyjęte albumy - "Hollywood Vampires" i "Rise".

ALICE COOPER to jedna z najważniejszych postaci światowego hard rocka, współtwórca heavy metalu i glam rocka, twórca shock rocka .Podczas niesamowitych koncertów, już na początku lat 70, używał na scenie gilotyny, szubienicy, krzesła elektrycznego, prawdziwego boa dusiciela i wielu litrów sztucznej krwi.

d55h22a

W swojej 50 letniej karierze Alice Cooper wylansował kilka megaprzebojów - "I’m Eighteen”, „Elected”, "Hello Hooray”, "No More Mr Nice Guy", "Only Women Bleed”, "Poison’,czy "Hey Stoopid”.

Nagrał ponad 30 płyt, które rozeszły się w nakładzie ponad 50 milionów sztuk. Jego muzyka i pomysły były podziwiane przez takie sławy jak ekscentryczny malarz Salvador Dali, komik Groucho Marx czy aktorka Mea West. John Lydon, wokalista Sex Pistols otwarcie przyznaje, że Cooper to jego idol i ze zna na pamięć wszystkie jego piosenki.

Dave Mustain z Megadeth nazywa Coopera, który pomógł mu zwalczyć alkoholizm, swoim ojcem chrzestnym. Cooper jest wielkim fanem hokeja i jest znakomitym golfistą grającym często w turniejach semi pro. Słynie też z poczucia humoru i nie miesza się nigdy do polityki.

JOE PERRY to jeden z najbardziej znanych i cenionych rockowych gitarzystów na świecie. Jest wspózałożycielem legendrnej grupy Aerosmith, która cieszy się niesłabnącą popularnością od chwili powstania w 1970 r. Razem z wokalistą Stevenem Tylerem, Joe Perry tworzy sceniczny duet porównywany do pary Jagger/Richards z The Rolling Stones.

d55h22a

Aerosmith nagrał 20 płyt, ich sprzedaż osiągnęła ponad 150 milionów egzemplarzy. Klasyczne albumy Aerosmith to "Rocks", "Permanent Vacation", "Pump" , "Get A Grip’ i ‚Nine Lives".

Joe Perry nagrał 7 płyt solowych i wziął udział w wielu sesjach i projektach jako gość specjalny. Ostatnio Steven Tyler nagrywa solo, a Joe Perry udziela się w grupie Hollywood Vampires, ale grupa Aerosmith nadal istnieje. Grając z Hollywood Vampire Joe Perry także czasami śpiewa, jego głos słychać w 2 piosenkach na nowej płycie "Rise".

Joe posiada ponad 600 gitar i najczęściej gra na Gibsonie. Ostry sos oparty na przepisie Joe jest serwowany przez sieć Hard Rock Cafe.

JOHNNY DEPP należy do grona najbardziej kasowych i najbardziej ekscentrycznych aktorów w Hollywood. Filmy z jego udziałem przyniosły światowy dochód przekraczający 14 miliardów dolarów!!! Jego najbardziej znane filmy to saga "Piraci z Karaibów", "Charlie i Fabryka Czekolady", "Jeździec Bez Głowy", "Neverland".

d55h22a

Oprócz grania w wielkich, wysokobudżetowych produkcjach Depp pokazywał się w ambitnych filmach jak "Pluton" czy "Truposz". Jego zainteresowanie muzyką sięga młodzieńczych lat i Depp często powtarzał, ze zawsze chciał zrobić karierę jako gitarzysta, ale mu się to nie udało. Z czasem dopiął jednak swego i zadebiutował na płycie swojego przyjaciela Shane MacGowana w 1994 r, zagrał tez na płycie Oasis w 1997 r i napisał też kilka piosenki na płyty ówczesnej żony Vanessy Paradis . W 2012 r pojawił się na albumie Aerosmith i jego przyjaźń z Joe Perrym zaowocowała założeniem zespołu Hollywood Vampires. Na nowej płycie "Rise" Depp śpiewa 2 piosenki, a jedna z nich jest słynny hit Davida Bowie "Heroes".

Zobacz też: Polskie gwiazdy na dziesięciolecie hotelu Dolina Charlotty Resort & SPA

Hollywood Vampires prezentują się znakomicie na scenie i ich koncert to wspaniałe, rockowe party. Trzy mega gwiazdy na jednej scenie i znakomite wizualizacje dają niepowtarzalny show dla prawdziwie rockowej publiczności

Sprzedaż biletów rozpoczyna się w piątek 22 listopada 2019 roku o godzinie 10:00 w Ticketmaster i Eventim.
Zapraszamy !

d55h22a

Podziel się opinią

Share
d55h22a
d55h22a