Trwa ładowanie...
d2lds5i

Don Vasyl przez 14 lat był biedny, ale szczęśliwy. Dziś ma problemy z urzędem skarbowym

Ze swoimi zespołami koncertował na całym świecie, nagrał 11 Złotych Płyt i organizuje słynny festiwal kultury romskiej. W Polsce osiadł wiele lat temu, choć nie ukrywa, że nie wszystko idzie po jego myśli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Don Vasyl naprawdę nazywa się Vasyl Szmidt
Don Vasyl naprawdę nazywa się Vasyl Szmidt (WP.PL, Fot: Daniel Gnap)
d2lds5i

- Niech będą zdrowi i szczęśliwi wszyscy Polacy i Romowie! Sobie życzę, żeby skończyły się problemy z urzędem skarbowym, trwają od 6 lat i przypłaciłem to udarem – mówił Don Vasyl w rozmowie z "Życiem na gorąco".

Słynny romski artysta lubi pozować do zdjęć z drogą biżuterią i w markowych ubraniach, jednocześnie podkreśla, że nie zawsze żył w dostatku. Urodził się w Łodzi w 1950 r. i przez pierwsze 14 lat mieszkał w taborze.

- Pamiętam, że było głodno i chłodno, ale byliśmy szczęśliwi. Nie potrzebowaliśmy bogactwa, bo na cygański wóz nie dało się wiele zabrać: garnki, pościel, dzieci – mówił tygodnikowi.

d2lds5i

- Czuję się Polakiem, co mi nie przeszkadza być porządnym Romem. Mieszkałem w różnych krajach, ale przed stanem wojennym wróciłem do Polski, ponieważ uważałem, że tu jest moja ojczyzna. I nie żałuję, ponieważ nikt nie kocha moich piosenek tak jak Słowianie – deklaruje Don Vasyl, który w Polsce od lat ma pełne ręce roboty.

W 2019 r. m.in. nagra kolejną płytę - "Vasyl i jego rodzina", a także będzie kręcił film muzyczny dla TVP, pt. "Jeszcze Roma nie zginęła".

d2lds5i

Podziel się opinią

Share

d2lds5i

d2lds5i