Trwa ładowanie...
d1ppkkt

Dorian T. skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci. Znany polski DJ trafi za kraty

Popularny muzyk w ubiegłym roku był sprawcą wypadku samochodowego ze skutkiem śmiertelnym. Mając we krwi ponad dwa promile alkoholu wjechał w inny samochód zabijając ojca trójki dzieci. Choć Dorian T., znany jako Tom Swoon, wyraził skruchę, sąd skazał go na prawie pięć lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dorian T.
Dorian T. (Facebook.com)
d1ppkkt

Do wypadku doszło 5 grudnia 2017 r. na drodze krajowej nr 3 w pobliżu miejscowości Klinska Wielka. Dorian T., który prowadził volkswagena scirocco, wjechał w jadącego z naprzeciwka volkswagena borę. Wypadku nie przeżył kierowca samochodu. Jego żona z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Przybyła na miejsce zdarzenia policja stwierdziła, że T. był kompletnie pijany. W jego organizmie znajdowały się ponad dwa promile alkoholu. 24-latek został zatrzymany przez policję.

Po kilku miesiącach od tragicznego zdarzenia Dorian T. wydał oświadczenie na Facebooku, w którym napisał, że ciągle myśli o wypadku.

"Życie ze świadomością, że nieumyślnie przyczyniło się do czyjejś śmierci jest najstraszniejszą rzeczą, jaka mnie kiedykolwiek spotkała. Nie ma dnia, w którym bym o tym nie myślał. Brak słów, które mogłyby oddać to, jak bardzo żałuję tego, co się wydarzyło".

Podczas rozprawy wyraził skruchę i przeprosił rodzinę zabitego mężczyzny. Zapewniał też sędziego, że jego życie zmieniło się po wypadku. Sąd Rejonowy w Goleniowie skazał go na 4 lata i osiem miesięcy więzienia. Dodatkowo musi zapłacić 280 tys zł rodzinie ofiary. Sąd zadecydował też, że DJ ma dożywotni zakaz prowadzenia samochodów.

Dorian T. w świecie muzyki klubowej znany jest jako Tom Swoom. Jest najwyżej notowanym Polakiem w prestiżowym rankingu DJ MAG TOP 100. Jeden z jego remiksów trafił też na album Linkin Park. T. już kilka miesięcy temu zapowiedział, że kończy karierę.

d1ppkkt

Podziel się opinią

Share
d1ppkkt
d1ppkkt