Trwa ładowanie...
d3crl24

Dzieci szwedzkiej księżniczki zostały pozbawione tytułów królewskich

Dzieci księżniczki Madeleine i Chrisa O'Neilla oraz księżniczki Sofii i księcia Carla Philipa zostały pozbawione oficjalnych tytułów królewskich, jak Archie – syn Meghan i Harry'ego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzieci księżnej Madeleine nie są już oficjalnymi członkami dworu królewskiego
Dzieci księżnej Madeleine nie są już oficjalnymi członkami dworu królewskiego (Getty Images)
d3crl24

Pięcioro wnucząt króla Karola XVI Gustawa i Królowej Sylwii, nie jest już oficjalnymi członkami dworu królewskiego. Oznacza to, że nie mają już obowiązku spełniać dworskich wymogów.

Pałac wydał oświadczenie: "Król podjął decyzję o zmianach na dworze. Celem tych zmian jest ustalenie, którzy członkowie królewskiej rodziny będą pełnić oficjalne obowiązki".

Pomimo utraty tytułów, dzieci zachowają tytuł księcia lub księżniczki, ale bez prawa przekazania go przyszłym małżonkom czy swoim dzieciom.
W praktyce wnuki króla będą mogły cieszyć się większą swobodą w kształtowaniu swojej przyszłości.

d3crl24

Księżniczka Madeleine odniosła się do tych wieści na Instagramie, pisząc, że ta decyzja była planowana od dawna: "Chris i ja uważamy, że to dobrze, że nasze dzieci mają teraz większą szansę na kształtowanie własnego życia jako osoby prywatne".

Decyzja króla Gustawa przypomina tę, którą podjęli księżna Meghan i książę Harry, decydując się nie nadawać swojemu synowi Archiemu oficjalnych tytułów królewskich.

Zobacz także: Księżna Meghan opowiedziała o tym, jakim dzieckiem jest Archie

d3crl24

Podziel się opinią

Share

d3crl24

d3crl24
d3crl24