Trwa ładowanie...

Dzieci szwedzkiej księżniczki zostały pozbawione tytułów królewskich

Dzieci księżniczki Madeleine i Chrisa O'Neilla oraz księżniczki Sofii i księcia Carla Philipa zostały pozbawione oficjalnych tytułów królewskich, jak Archie – syn Meghan i Harry'ego.

Dzieci szwedzkiej księżniczki zostały pozbawione tytułów królewskichŹródło: Getty Images
d30v0se
d30v0se

Pięcioro wnucząt króla Karola XVI Gustawa i Królowej Sylwii, nie jest już oficjalnymi członkami dworu królewskiego. Oznacza to, że nie mają już obowiązku spełniać dworskich wymogów.

Pałac wydał oświadczenie: "Król podjął decyzję o zmianach na dworze. Celem tych zmian jest ustalenie, którzy członkowie królewskiej rodziny będą pełnić oficjalne obowiązki".

Pomimo utraty tytułów, dzieci zachowają tytuł księcia lub księżniczki, ale bez prawa przekazania go przyszłym małżonkom czy swoim dzieciom.
W praktyce wnuki króla będą mogły cieszyć się większą swobodą w kształtowaniu swojej przyszłości.

Księżniczka Madeleine odniosła się do tych wieści na Instagramie, pisząc, że ta decyzja była planowana od dawna: "Chris i ja uważamy, że to dobrze, że nasze dzieci mają teraz większą szansę na kształtowanie własnego życia jako osoby prywatne".

Decyzja króla Gustawa przypomina tę, którą podjęli księżna Meghan i książę Harry, decydując się nie nadawać swojemu synowi Archiemu oficjalnych tytułów królewskich.

Zobacz także: Księżna Meghan opowiedziała o tym, jakim dzieckiem jest Archie

d30v0se
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30v0se