Trwa ładowanie...

Dzień Kobiet: Kinga Rusin pokazała córki i zamieściła ważny wpis

Kinga Rusin opowiedziała o kobietach w swojej rodzinie i radach, jakie daje córkom. "Ich miejsce nie jest w kuchni albo w pralni"

Dzień Kobiet: Kinga Rusin pokazała córki i zamieściła ważny wpisŹródło: East News
d25nycy
d25nycy

"Od początku, do znudzenia powtarzałam moim córkom, że mają olbrzymi potencjał i żeby nigdy nie dały sobie wmówić, że ich miejsce jest w kuchni albo w pralni. Sposób życia muszą wybrać same, opierając się stereotypom i naciskom." - napisała Rusin pod zdjęciem, na którym pozuje z Igą i Polą Lis.

Obie dziewczyny są już pełnoletnie i same decydują o sobie. Ze słów Rusin wynika, że dostały od niej jasne drogowskazy i silne fundamenty, by być niezależnymi kobietami.

"Nigdy nie powiedziałam żadnej z moich córek, że coś jest nie dla niej, że jest „niekobiece”, że jest za trudne. Mam nadzieję, że trafią na partnerów którzy będą je wspierać, a nie z nimi konkurować, którzy nie będą leczyć swoich kompleksów ich kosztem, którzy nigdy nie wykorzystają przeciwko nim swojej przewagi fizycznej, którzy będą dzielić z nimi obowiązki i w przyszłości równo rozkładać odpowiedzialność za dom i dzieci. Szczycimy się tym, że mamy nowoczesne społeczeństwo ale nowoczesność to nie domowy ekspres do kawy czy nowy model samochodu! Nowoczesność to nasz dobry stosunek do siebie nawzajem, szacunek, równe prawa, niezgoda na przemoc zarówno fizyczną jak i psychiczną czy ekonomiczną. Idziemy we właściwym kierunku, ale do celu ciągle daleko." - dodała.

Iga i Pola są córkami Kingi i Tomasza Lisa. Małżeństwo dziennikarzy rozpadło się po 12 latach, w 2006 roku.

d25nycy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25nycy