Trwa ładowanie...

Dzień śmierci księcia Filipa jest dokładnie zaplanowany. Protokół ujrzał światło dzienne

Protokoły na wypadek śmierci członków brytyjskiej rodziny królewskiej przygotowywane są od dawna. Nic więc dziwnego, że również i dzień odejścia księcia Filipa jest zaplanowany co do minuty.

Share
Dzień śmierci księcia Filipa jest dokładnie zaplanowany. Protokół ujrzał światło dzienne
Źródło: ONS.pl
d4jirzy

Książę Filip ma już 97 lat. Nie dziwi więc, że protokół na wypadek jego śmierci ujrzał światło dzienne. Jest to uzasadnione tym bardziej, że w sierpniu 2017 roku zrezygnował ze wszystkich obowiązków królewskich, a od jakiegoś czasu jego stan zdrowia nie jest najlepszy. W kwietniu przeszedł nawet operację stawu biodrowego. Dodatkowo media donoszą, że ostatnim razem księcia widziano w czerwcu.

Protokół mówi, że wiadomość o śmierci księcia Filipa ogłosić ma BBC. Jeśli odejdzie w ciągu nocy, Brytyjczycy dowiedzą się o tym równo o 8 rano następnego dnia.

d4jirzy

Jeżeli książę Filip odejdzie w czasie, gdy królowa będzie jeszcze żyła, popadnie ona w żałobę. Mówi się, że potrwa ona 8 dni.

Nie jest jednak jasne, czy Wielka Brytania pogrąży się w narodowym dniu żałoby. Może być tak, jak w przypadku księżnej Diany, że oficjalnego dnia żałoby po jej śmierci nie było, ale w dniu pogrzebu naród dosłownie się zatrzymał. Zamknięto wszystkie sklepy, odwołano wszelkie wydarzenia kulturalne i sportowe.

Pewne jest też to, że mąż królowej nie chce pochówku takiego, jaki czeka jego żonę. Ma on prawo do pogrzebu państwowego, ale poprosił o to, by pochować go w Pałacu św. Jakuba, a nie w Opactwie Westminsterskim.

d4jirzy

Podziel się opinią

Share
d4jirzy
d4jirzy