ycipk-343hy8

Dzień śmierci księcia Filipa jest dokładnie zaplanowany. Protokół ujrzał światło dzienne

Protokoły na wypadek śmierci członków brytyjskiej rodziny królewskiej przygotowywane są od dawna. Nic więc dziwnego, że również i dzień odejścia księcia Filipa jest zaplanowany co do minuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień jego śmierci jest już dokładnie zaplanowany.
Dzień jego śmierci jest już dokładnie zaplanowany. (ONS.pl)
ycipk-343hy8

Książę Filip ma już 97 lat. Nie dziwi więc, że protokół na wypadek jego śmierci ujrzał światło dzienne. Jest to uzasadnione tym bardziej, że w sierpniu 2017 roku zrezygnował ze wszystkich obowiązków królewskich, a od jakiegoś czasu jego stan zdrowia nie jest najlepszy. W kwietniu przeszedł nawet operację stawu biodrowego. Dodatkowo media donoszą, że ostatnim razem księcia widziano w czerwcu.

Protokół mówi, że wiadomość o śmierci księcia Filipa ogłosić ma BBC. Jeśli odejdzie w ciągu nocy, Brytyjczycy dowiedzą się o tym równo o 8 rano następnego dnia.

ycipk-343hy8

Jeżeli książę Filip odejdzie w czasie, gdy królowa będzie jeszcze żyła, popadnie ona w żałobę. Mówi się, że potrwa ona 8 dni.

Nie jest jednak jasne, czy Wielka Brytania pogrąży się w narodowym dniu żałoby. Może być tak, jak w przypadku księżnej Diany, że oficjalnego dnia żałoby po jej śmierci nie było, ale w dniu pogrzebu naród dosłownie się zatrzymał. Zamknięto wszystkie sklepy, odwołano wszelkie wydarzenia kulturalne i sportowe.

Pewne jest też to, że mąż królowej nie chce pochówku takiego, jaki czeka jego żonę. Ma on prawo do pogrzebu państwowego, ale poprosił o to, by pochować go w Pałacu św. Jakuba, a nie w Opactwie Westminsterskim.

Polub WP Gwiazdy
ycipk-343hy8
ycipk-343hy8
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-343hy8