Trwa ładowanie...
26-01-2017 12:08

#dzieńdobryPolsko: Edyta Jungowska o tym jak wychowuje się współczesne dziewczynki

Bądź jak niezależna Pippi Langstrump! O tym, czy współcześnie wychowujemy córki na zaradne i niezależne kobiety porozmawialiśmy w studiu Telewizji WP z aktorką Edytą Jungowską, której Pippi zmieniła życie i psycholog dziecięcą Aleksandrą Piotrowską.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dfze6d8
dfze6d8

Niezależność i prawa kobiet to ostatnio gorący temat w Polsce i za granicą. Wraz z Edytą Jungowską i Aleksandrą Piotrowską porozmawialiśmy o dziecięcych bohaterach literackich, którzy "wychowują" pokolenia. Najbardziej wpływową postacią okazała się Pippi z książek Astrid Lindgren. Na czym polega jej fenomen?

-_ Pippi jako osoba walcząca ze stereotypem sierotki biednej, nieszczęśliwej i przegranej to jest jedna rzecz. Poza tym Pippi to feministka. Pippi to niewiarygodnie niezależny człowiek, który swoje plany życiowe w żaden sposób nie przepuszcza przez filtr "No jak to? Ja dziewczynka słodka, cudownie wyglądająca". Pippi jest po prostu człowiekiem, który realizuje wszystko, co jej do głowy przychodzi. Nie ma granic, które narzucałaby płeć_ - powiedziała Aleksandra Piotrowska. Jak skomentowała temat aktorka Edyta Jungowska? Odpowiedź znajdziecie w naszym wywiadzie!

WP.PL
Źródło: WP.PL
WP.PL
Źródło: WP.PL
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dfze6d8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfze6d8