Trwa ładowanie...

Ed Sheeran zawarł ugodę z oskarżającymi go o plagiat. Muzycy domagali się 20 mln. dol. odszkodowania!

Jeden z najbardziej rozchwytywanych obecnie muzyków na świecie dogadał się z Martinem Harringtonem i Thomasem Leonardem. Brytyjscy kompozytorzy uważali, że utwór Eda Sheerana zatytułowany "Photograph" jest inspirowany ich piosenką "Amazing". Do sądu trafił pozew, w którym domagali się 20 mln. dol. odszkodowania! Spór zakończył się jednak ugodą.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ed Sheeran zawarł ugodę z oskarżającymi go o plagiat. Muzycy domagali się 20 mln. dol. odszkodowania!Źródło: East News, fot: FaceToFace/REPORTER
d6822i7

Ed Sheeran to dziś człowiek-instytucja i prawdziwy fenomen. Każdy jego album to bestseller, a kolejne single w szybkim tempie stają się hitami. Jedną z najpopularniejszych piosenek artysty jest utwór "Photograph". Rok temu głośno zrobiło się jednak o tym, że ulubieniec publiczności tworząc przebój miał mocno inspirować się utwórem "Amazing". Jego autorzy, Martin Harrington i Thomas Leonard, napisali ją na album Matta Cardle'a, zwycięzcy jednej z edycji brytyjskiego "X Factora".

W pozwie skierowanym do sądu autorzy "Amazing" podkreślili, że utwory są skomponowane w 60 proc. tak samo. Stwierdzili, że w zestawieniu akordowym piosenek aż 39 nut jest identycznych. Ich zdaniem podobieństwo jest słyszalne nawet dla przeciętnego słuchacza. Jak sugerowała brytyjska prasa, mieli spore szanse, żeby wygrać i otrzymać 20 mln. dol. odszkodowania.

d6822i7

Dla sądu sprawa jest już jednak zakończona, ponieważ strony zawarły ugodę. Jej szczegóły nie zostały ujawnione, a sami zainteresowani milczą na ten temat.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d6822i7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6822i7