Trwa ładowanie...
d33ae8x

Ed Sheeran zawarł ugodę z oskarżającymi go o plagiat. Muzycy domagali się 20 mln. dol. odszkodowania!

Jeden z najbardziej rozchwytywanych obecnie muzyków na świecie dogadał się z Martinem Harringtonem i Thomasem Leonardem. Brytyjscy kompozytorzy uważali, że utwór Eda Sheerana zatytułowany "Photograph" jest inspirowany ich piosenką "Amazing". Do sądu trafił pozew, w którym domagali się 20 mln. dol. odszkodowania! Spór zakończył się jednak ugodą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Ed Sheeran
Ed Sheeran (East News, Fot: FaceToFace/REPORTER)
d33ae8x

Ed Sheeran to dziś człowiek-instytucja i prawdziwy fenomen. Każdy jego album to bestseller, a kolejne single w szybkim tempie stają się hitami. Jedną z najpopularniejszych piosenek artysty jest utwór "Photograph". Rok temu głośno zrobiło się jednak o tym, że ulubieniec publiczności tworząc przebój miał mocno inspirować się utwórem "Amazing". Jego autorzy, Martin Harrington i Thomas Leonard, napisali ją na album Matta Cardle'a, zwycięzcy jednej z edycji brytyjskiego "X Factora".

W pozwie skierowanym do sądu autorzy "Amazing" podkreślili, że utwory są skomponowane w 60 proc. tak samo. Stwierdzili, że w zestawieniu akordowym piosenek aż 39 nut jest identycznych. Ich zdaniem podobieństwo jest słyszalne nawet dla przeciętnego słuchacza. Jak sugerowała brytyjska prasa, mieli spore szanse, żeby wygrać i otrzymać 20 mln. dol. odszkodowania.

d33ae8x

Dla sądu sprawa jest już jednak zakończona, ponieważ strony zawarły ugodę. Jej szczegóły nie zostały ujawnione, a sami zainteresowani milczą na ten temat.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d33ae8x

Podziel się opinią

Share
d33ae8x
d33ae8x