Trwa ładowanie...
d48gj9t

Eddie Money nie żyje. Był twórcą hitu "Two Tickets To Paradise"

Eddie Money zmarł w wieku 70 lat. Wokalista był autorem wielu przebojów, takich jak: "Two Tickets To Paradise, "Take Me Home Tonight" czy "Baby Hold On".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eddie Money nie żyje. Twórca hitu "Two Tickets To Paradise" zmarł w wieku 70 lat
Eddie Money nie żyje. Twórca hitu "Two Tickets To Paradise" zmarł w wieku 70 lat (Getty Images)
d48gj9t

Eddie Money nie żyje

Eddie Money zmarł w piątek, 13 września. Cierpiał na raka przełyku. Chorobę zdiagnozowano u muzyka w zeszłym roku w trakcie nagrywania drugiego sezonu jego reality show "Real Money".

"Rodzina Moneya ze smutkiem informuje, że Eddie odszedł w pokoju nad ranem. Jest nam bardzo ciężko pożegnać naszego ukochanego męża i ojca. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie świata bez niego. Cieszymy się, że dzięki swojej muzyce będzie z nami do końca naszych dni" - czytamy w oświadczeniu.

Życie i kariera Eddiego Moneya

Eddie Money urodził się 21 marca 1949 r. w Nowym Jorku. Był cenionym wokalistą, autorem tekstów i multiinstrumentalistą. Uznawany był za przedstawiciela tzw. rocka kalifornijskiego.

d48gj9t

Money zaczynał swoją karierę muzyczną od występów w lokalnych klubach w San Francisco, gdzie został dostrzeżony i podpisał kontrakt płytowy z Columbia Records w 1976 roku. Największą popularność zdobył na przełomie lat 70. i 80. dzięki takim przebojom jak "Baby Hold On", "Two Tickets to Paradise", "I Wanna Go Back" czy "Walk on Water". Jego kariera trwała ponad 4 dekady, podczas której sprzedał ponad 28 milionów płyt.

Eddie Money w 1989 r. poślubił swoją żonę Laurie. Para doczekała się pięciorga dzieci: Zachary’ego, Jessiki, Josepha, Juliana i Desmonda.

ZOBACZE TAKŻE: Kamil Bednarek: "Straciłem kogoś dla mnie bardzo ważnego"

d48gj9t

Podziel się opinią

Share
d48gj9t
d48gj9t