Trwa ładowanie...

Ekskluzywny box dla fanów Andrei Bocellego!

Andrea Bocelli powraca do swoich fanów w wielkim stylu, proponując niepowtarzalne pozycje muzyki klasycznej w swoim wykonaniu! "The Complete Classical Albums” to nowe, kolekcjonerskie wydawnictwo tenora, które w Polsce ujrzy światło dzienne 6 sierpnia.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ekskluzywny box dla fanów Andrei Bocellego!Źródło: Materiały prasowe
d1sa5sw
d1sa5sw

Siedem płyt, największe hity, ogrom emocji i jedno "magiczne pudełko”! Płyty to jednak nie wszystko - już w maju artysta pojawi się w Poznaniu na obchodach stulecia Uniwersytetu Poznańskiego i tam, na żywo, zaprezentuje największe dzieła w swoim wykonaniu!

Z pewnością nie jedna osoba stanęła przed dylematem, gdy po analizie dostępnych płyt na sklepowych półkach musiała zdecydować, która z nich trafi do domowej kolekcji. Jakież musiało być rozczarowanie tych, którzy musieli pogodzić się z faktem, że album ich ulubionego artysty jest niedostępny lub wciąż - po wieloletnim kolekcjonowaniu - nadal brakuje im któregoś z egzemplarzy. Na szczęście Andrea Bocelli zdecydował się raz na zawsze zażegnać ten problem i zaoferował swoim fanom "The Complete Classical Albums”. Box zawiera zbiór siedmiu najbardziej uwielbianych klasycznych albumów włoskiego tenora.

Pierwsza z płyt, która znalazła się w kolekcji, jest trzecim krążkiem w dorobku artysty. "Viaggio Italiano” to absolutny klasyk z 1997 roku, który sprzedał się w nakładzie 300.000 egzemplarzy. Bocelli prezentuje na nim dzieła wielkich kompozytorów muzyki klasycznej, takich jak: Puccini, Schubert, Verdi czy Donizetti, a Nessun Dorma, O Sole Mio i la Donna è Mobile – należą do najbardziej znanych i rozpoznawalnych partii tenorowych, Nie ma się co dziwić, że nie zabrakło ich również na krążku w interpretacji Bocellego. "Aria - The Opera Album” – czwarty z kolei krążek wydany zaledwie rok później - był projektem, w którym wzięła udział Orchestra of the Maggio Musicale Fiorentino pod batutą Gianandrei Nosedy. Płyta ta zdobyła tytuł platyny w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii, złota w Niemczech, Francji, Polsce, Belgii, Austrii i Szwajcarii. Z kolei "Sacred Arias” wydany w 1999 roku, jako szósty studyjny krążek Andrei Bocellego, przedstawiał kompozycje w stylu sakralnym. Album sprzedał się w ponad 5-milionowym nakładzie na całym świecie i okazał się ogromnym sukcesem włoskiego śpiewaka. Płyta została uznana za najlepiej sprzedający się klasyczny album w historii jakiegokolwiek solowego artysty. Nagrana została z towarzystwem Orkiestry i Chóru Akademii Świętej Cecylii pod batutą Myung-Whun Chunga. Jej wydanie przypadło na początek nowego millenium i po dzisiejszy dzień jest najlepiej sprzedającym się albumem z muzyką klasyczną Andrei Bocellego.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kolejna propozycja do "magicznego pudełka” - to podróż przez muzykę Giuseppe Verdiego "Verdi Arias”. Wydany w 2000 roku, siódmy studyjny album artysty, uznawany jest za czwarty album klasyczny. Album zawiera najbardziej znane arie Verdiego i nagrany został wraz z Israel Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Zubina Mehty. Płyta zdobyła złoto w Stanach Zjednoczonych, uzyskała nagrodę IFPI w Szwajcarii, w Kanadzie krążek okrył się platyną, a także zdobył podwójną platynę w Holandii. Kolejnym albumem tej wyjątkowej kolekcji, zaproponowanej przez najbardziej uwielbianego tenora na świecie, jest krążek "Sentimento”, wydany jako pozycja numer 9 w dorobku artysty, 5 listopada 2002 roku. Album nagrywany był we współpracy z Lorin Maazel i z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną. Przejmujący, głęboki tenor, przy akompaniamencie orkiestry i skrzypiec w rękach Maazela – taki właśnie głos można usłyszeć w zbiorze niezwykle romantycznych utworów Tostiego, Denzy, czy Gastaldona. W 2003 roku album doczekał się wielkiego uznania i otrzymał dwie nagrody BRIT: za "Najlepiej sprzedający się album klasyczny” i "Album Roku 2003”.

d1sa5sw

Kolejna płyta z nowego wydawnictwa to "Incanto”, wydana w 2008 roku, okazała się nie mniejszym bestsellerem od poprzednich projektów artysty. Jest to dwunasty album "Classical Italian”, który zbiegł się z 50. urodzinami śpiewaka. Album ten stanowi osobisty hołd dla muzycznych tradycji ojczyzny tenora i składa się głównie z neapolitańskich pieśni miłosnych, które Bocelli znał z dzieciństwa. Płyta w swojej pierwszej wersji zawierała również ekskluzywne filmy dokumentalne, w tym wywiad z artystą z Neapolu oraz rzadkie nagrania przedstawiające miasto w latach 50. XX wieku. Dodatkowo pojawiały się słynne postacie: Elizabeth Taylor, Richard Burton, Sophia Loren, John F. Kennedy, korzystające z uroku i romantycznego klimatu Neapolu w latach swojego największego rozkwitu i świetności. W 2009 roku "Incanto” czterokrotnie okazała się płytą diamentową. Wyróżnienie to przyznawane jest za sprzedaż ponad 1,5 miliona kopii w ciągu 4 miesięcy od jej wydania. Krążek był też nominowany do "Albumu Roku” nagród Classical BRIT 2009. Ostatnia z płyt załączona do tego wyjątkowego kolekcjonerskiego wydawnictwa, to pozycja o wdzięcznej nazwie „Rarities”, która w wolnym tłumaczeniu oznacza.... "rarytasy”! Jak można się spodziewać, jest to zbiór najbardziej rzadkich i wyjątkowych utworów w wykonaniu Andrei Bocellego. Fani włoskiego tenora z pewnością nie byli zawiedzeni kompozycjami, jakie udało się nagrać na ten krążek. Znalazły się na niej m.in. utwory: "Oh, Quand Je Dors. S282” Liszta, "Agnus Dei” Bizeta i "I Believe” Lévi'ego.

Andrea Bocelli to artysta o ogromnym dorobku muzycznym, który przez lata ciężko pracował nad sobą i swoją muzyką, aby zapewnić fanom stuprocentową satysfakcję. Nic więc dziwnego, że zapowiadana propozycja cieszy się wielkim zainteresowaniem i fani z niecierpliwością oczekują momentu wydania "The Complete Classical Albums”. A to ma nastąpić 6 sierpnia. Muzyka na płytach CD to prawdziwy skarb i pamiątka, jednak wrażenia, jakie potrafi zapewnić Andrea Bocelli swoim słuchaczom na żywo są nieporównywalne. Najsłynniejszy tenor świata pojawi się już niebawem w Polsce. Włoch odwiedzi swoich polskich fanów na Stadionie Poznań 11 maja 2019 roku. Koncert jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Miasta Poznań i organizowany z okazji obchodów stulecia Uniwersytetu Poznańskiego. Zapowiada się jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych w 2019 w stolicy Wielkopolski. Organizatorami koncertu są: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Stadionu Poznań.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1sa5sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sa5sw