Trwa ładowanie...

Elżbieta II nagrała świąteczne przesłanie. W centrum umieściła swojego syna

Coroczne przemówienie królowej zostanie wyemitowane w Boże Narodzenie. Pierwsze zdjęcie zdradza ważne szczegóły.

Elżbieta II nagrała świąteczne przesłanie. W centrum umieściła swojego synaŹródło: Instagram.com
d4c3sdh
d4c3sdh

Królowa Elżbieta II nagrała świąteczną wiadomość do narodu w Pałacu Buckingham 12 grudnia, tymczasem do sieci trafiło pozowane zdjęcie z tego wydarzenia. Tradycyjnie każdy element wystroju został poddany szczegółowej analizie.

W tym roku na biurku obok królowej pojawiło się czarno-białe zdjęcie z kwietnia 1949 r., na którym 23-letnia księżniczka Elżbieta trzyma z mężem małego Karola. Jest to symboliczne uhonorowanie urodzin syna, który 14 listopada skończył 70 lat.

W zeszłym roku królowa ustawiła dwa zdjęcia z mężem i portrety swoich prawnucząt, Jerzego i Charlotte (dzieci Williama i Kate Middleton)
.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Nagrywając świąteczne przemówienie królowa miała na sobie koktajlową sukienkę zaprojektowaną przez Angelę Kelly. Uwagę komentatorów przykuła broszka w kształcie złotego skarabeusza. Okazuje się, że to prezent od męża, który dostała w 1966 r.

d4c3sdh

W tle widać kunsztownie zdobiony fortepian S&P Erard. To dar dla królowej Wiktorii z 1856 r.

Wiadomo, że przesłanie świąteczne Elżbiety II będzie mocno zakorzenione w wierze, a jej słowa mają być odczytane jako komentarz do sprawy Brexitu, która podzieliła parlament i obywateli.
- Wierzę, że Jego przesłanie o pokoju na ziemi i dobrej woli jest zawsze aktualne dla wszystkich. Może być wysłuchane przez wszystkich; jest potrzebne jak zawsze – powie Elżbieta II w Boże Narodzenie.

d4c3sdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c3sdh