Trwa ładowanie...

Elżbieta II nieugięta. Odrzuciła prośbę synowej

Elżbieta II kurczowo trzyma się zasad i tradycji. Synowa królowej chciała zmienić swój tytuł - nie chciała być hrabiną. Synowa monarchini pragnęłaby być księżniczką Sophie. Niestety królowa jest nieugięta.
Share
Elżbieta II odrzuciła prośbę synowej
Elżbieta II odrzuciła prośbę synowejŹródło: Getty Images, Fot: WPA Pool
d1nmvpk

Elżbieta II panuje w Wielkiej Brytanii od niemal 70 lat. Monarchini w 2015 r. pobiła rekord królowej Wiktorii i tym samym została najdłużej panującym monarchą Anglii, Walii i Szkocji. Władczyni słynie ze swojej nieustępliwości, odwagi i stanowczości, którą prezentuje niemal za każdym razem.

Równie ważna jest dla niej tradycja, co udowodniła tym razem. Królowa Elżbieta II musiała odrzucić prośbę swojej synowej, która chciałaby nazywać się "księżniczką Sophie". Niestety - żona najmłodszego syna królowej wciąż będzie hrabiną.

d1nmvpk

Elżbieta II nieugięta. Nie zgodziła się na zmianę tytułu

Według jednej z tradycji kobieta, która wchodzi do rodziny królewskiej, zawsze przyjmuje tytuł męża. Tak było w przypadku Sophie, która poślubiła Edwarda w 1999 r. i przyjęła tytuł hrabiny.

Według zagranicznych portali Elżbieta II darzy najmłodszego syna i jego żonę ogromną sympatią. Mimo tego musiała odrzucić prośbę hrabiny, która chciałaby być księżniczką. Taki tytuł może otrzymać kobieta, która urodzi się bezpośrednio w rodzinie królewskiej. Stąd księżniczka Charlotte, księżniczka Eugenia i księżniczka Beatrice - wszystkie trzy są bezpośrednio potomkami Elżbiety II.

Zpbacz także: Królowa poza pałacem. Pierwsze takie wyjście Elżbiety II

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nmvpk

Podziel się opinią

Share
d1nmvpk
d1nmvpk