Trwa ładowanie...

Emily Ratajkowski o ugodzie Harveya Weinsteina. Wysłała ostry komunikat

Harvey Weinstein zawarł wstępną ugodę z wymiarem sprawiedliwości, która uchroni go przed odpowiedzialnością za swoje czyny. Emily Ratajkowski postanowiła wyrazić swoją dezaprobatę.

Emily Ratajkowski o ugodzie Harveya Weinsteina. Wysłała ostry komunikatŹródło: ONS.pl
d3pnsxx
d3pnsxx

Ponad 2 lata temu Harvey Weinstein został oskarżony o molestowanie seksualne oraz gwałty aktorek i współpracownic. Wśród ofiar miały znajdować się m.in. Angelina Jolie, Katherine Kendall, Gwyneth Paltrow, Rose McGowan i Cara Delevingne. Pomimo licznych oskarżeń producent filmowy prawdopodobnie nie trafi za kratki.

Po dwóch latach batalii sądowych Weinstein, wraz z zarządem swojego studia filmowego, zawarli wstępną ugodę z wymiarem sprawiedliwości. Na jej podstawie 30 aktorek oraz byłe pracowniczki otrzyma wysokie odszkodowania pieniężne. Pełna kwota opiewa na 25 mln dolarów i zostanie rozdzielona pomiędzy ofiary Weinsteina. Każda z kobiet otrzyma maksymalnie 500 tys. dolarów. Zadośćuczynienie nie zostanie jednak wypłacone przez oskarżonego, ale poprzez firmy ubezpieczeniowe, które reprezentują jego studio. Z ugody wynika również, że Weinstein nie będzie musiał przepraszać żadnej z poszkodowanych.

Sprawa została mocno skrytykowana przez Emily Ratajkowski. Amerykańska modelka opublikowała na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z podpisem "F*ck Harvey".

"Dzisiaj Harvey Weinstein i jego byłe studio filmowe poszli na opiewającą na 25 milionów dolarów ugodę z jego ofiarami. Weinstein, oskarżony o różne przestępstwa, od molestowania po gwałt, nie będzie musiał przyznać się do winy ani płacić z własnych pieniędzy" - czytamy.

d3pnsxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pnsxx