Muzyka
10-01-2018 (18:15)

Eric Clapton traci słuch. Co dalej z jego karierą? "Ludzie będą oglądać mnie jako ciekawostkę"

Eric Clapton jest zaliczany do grona najlepszych gitarzystów w historii. Autor dziesiątek hitów i tysięcy kompozycji niebawem może zakończyć swoją karierę. Muzyk od dłuższego czasu traci słuch. Jak sam przyznał, gra na gitarze sprawia mu coraz więcej cierpienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eric Clapton
Eric Clapton (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Majvdl)
WP

Potężne nagłośnienie, okrzyki dziesiątek tysięcy fanów i ciągłe życie w trasie. Bycie gwiazdą rocka nie jest zbyt korzystne dla zdrowia. Przekonało się o tym już wielu wybitnych muzyków, którzy stracili słuch. Niestety z podobnym problemem musi się zmierzyć Eric Clapton. Gitarzysta, który obecnie przygotowuje się do koncertu w legendarnym Hyde Parku, powiedział w niedawnym wywiadzie, że muzyka sprawia mu sporo problemów.

- Zrobię to, zagram koncert w Hyde Parku. Moje jedyne zmartwienie to słuch, ponieważ zaczynam go tracić. Mam szumy uszne. Mam nadzieję, że ludzie i tak przyjdą mnie zobaczyć, chociażby jako ciekawostkę - wyjawił Clapton.

Jakby tego było mało 72-letni Clapton od kilku lat choruje na neuropatię obwodową, która powoduje drętwienie i mrowienie kończyn. Gitarzysta nie ukrywa, że schorzenie ma wpływ na jakość jego gry. Miejmy nadzieję, że muzyk się nie podda i będzie wciąż zachwycał fanów genialnymi riffami.

WP

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Polub WP Gwiazdy
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP