Trwa ładowanie...
d1hbgjs
News

Ewa Błaszczyk o stanie córki: "Nie jest jeszcze w pełni wybudzona"

Aktorka i prezes Fundacji "Akogo?" odniosła się do niedawnych medialnych publikacji dotyczących jej córki Aleksandry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk (AKPA)
d1hbgjs

Kilka dni temu media, powołując się na jeden z tablidów, informowały o wybudzeniu się ze śpiączki Aleksandry Janczarskiej, córki aktorki Ewy Błaszczyk, która w wieku 6 lat zachłysnęła się tabletką i zapadła w śpiączkę. Aktorka wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Szanowni Państwo! Bardzo dziękuję za zainteresowanie stanem zdrowia mojej córki Aleksandry. Od lat odbieram wiele sygnałów i informacji świadczących o Państwa wsparciu w naszej trudnej drodze, podczas choroby mojej córki. W odpowiedzi na ostatnie doniesienia w mediach (podczas mojej nieobecności w kraju) dotyczące stanu zdrowia Oli, pragnę oświadczyć, że moja córka nie jest jeszcze w pełni wybudzona. (...) Kontakt ze światem się poprawił, ale Ola ciągle pozostaje w stanie minimalnej świadomości. Ten stan minimalnej świadomości był podstawą do pozytywnej kwalifikacji do wszczepu stymulatora w pień mózgu. Czekamy i obserwujemy czy pojawią się kolejne symptomy poprawy. Zapewniam Państwa, że jeśli nastąpi znacząca poprawa stanu zdrowia Oli, to z radością podzielę się z Państwem tą informacją - napisała w oświadczeniu Ewa Błaszczyk.

Przypomnijmy, że w połowie maja 22-letnia kobieta została poddana innowacyjnemu zabiegowi polegającemu na wszczepieniu implantów elektrycznych do kręgosłupa, dzięki któremu zaczęła reagować na dźwięki i obrazy. O pełnym wybudzeniu, jak na razie, nie ma jednak mowy. W tym przypadku potrzebna jest dalsza rehabilitacja.

d1hbgjs

Podziel się opinią

Share

d1hbgjs

d1hbgjs