Trwa ładowanie...
25-11-2010 08:35

Feel zarobi 400 tysięcy na jednej piosence! Jakiej?

Feel zarobi 400 tysięcy na jednej piosence! Jakiej?
d3a997x
d3a997x

Grupa Feel wie, jak zarabiać na swojej muzyce. Piotr Kupicha (32 l.) i jego koledzy z zespołu właśnie nagrali tytułowy utwór do nowego serialu TVP 2 "Rodzinka.pl".

Za skomponowanie tylko tej jednej piosenki Feel zarobi aż 400 tys. złotych. I to tylko przez pierwszy sezon emisji serialu.

Piotr Kupicha potrafi pisać przeboje, które później nucone są przez połowę kraju. Weźmy tylko takie „Jak anioła głos” czy „A gdy jest już ciemno”. Jednak kiedy ktoś chce skorzystać z talentu wokalisty Feela, to musi zapłacić. I to słono.

Telewizyjna Dwójka chce, by nowy serial „Rodzinka.pl” okazał się przebojem przyszłego sezonu. Dlatego też szefowie stacji musieli głębiej sięgnąć do kieszeni i zamówili piosenkę tytułową u supergrupy. Jak udało nam się ustalić, utwór będzie kosztował TVP 2 aż czterysta tysięcy złotych!

d3a997x

Skąd taka astronomiczna kwota? Otóż w kontrakcie jest klauzula mówiąca, że Feel i spółka zarabiają za każdym razem, gdy piosenka emitowana jest w telewizji. Okazuje się więc, że serialowe piosenki to prawdziwa żyła złota dla polskich artystów. Na nich można zarobić o wiele więcej niż na męczących trasach koncertowych.

Ale nie każdy artysta może liczyć na to, że zaproszą go do napisania piosenki serialowej. W Polsce do takich szczęśliwców należą m.in. Ryszard Rynkowski (za piosenkę „Życie jest nowelą” do serialu „Klan”) czy Krzysztof Krawczyk (skomponował tytułowy utwór do serialu „Na Wspólnej”). Obaj artyści mają na lata zapewnione stałe wpływy na konto, a ich utwory do znudzenia powtarzane są niemal codziennie. Czy dołączy do nich również grupa Feel?

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Dawna gwiazda M jak miłość znowu na salonach

d3a997x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d3a997x

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj