Trwa ładowanie...

Fergie protestuje z 6-latkiem. Walczą z rasizmem i finansowaniem policji

Fergie jak wielu innych amerykańskich artystów i celebrytów wspiera ruch Black Lives Matter. Bierze nawet udział w ulicznych demonstracjach, na które zabiera swojego 6-letniego syna.
Share
Fergie ma jedno dziecko z byłym mężem
Fergie ma jedno dziecko z byłym mężemŹródło: Getty Images
d437bfl

Piosenkarka znana głównie ze śpiewania w formacji The Black Eyed Peas od samego początku wspiera protesty wywołane przez policyjną brutalność. Na jej profilach w mediach społecznościowych pojawiają się inspirujące wpisy i filmiki, odnośniki do zbiórek pieniędzy na walkę z rasizmem i pomoc ofiar. Ostatnio pokazała, że też jest czynną uczestniczką pokojowych demonstracji, na które zabiera swojego jedynego synka.

"Wszystko zaczyna się w domu" – napisała Fergie pod czarno-białym filmikiem, na którym maszeruje u boku 6-letnigo Axla. Chłopiec i słynna mama niosą transparenty z napisami "Kocham czarnych ludzi" i "Rasizm musi być zatrzymany".

d437bfl

Filmik dokumentuje pokojową demonstrację z udziałem wielu dzieci, które stanęły z rodzicami wzdłuż ulicy w Los Angeles. Na transparentach dominowały hasła "Black Lives Matter", "Zatrąb dla BLM", ale także "Zaprzestać finansowania policji".

  Getty Images
Źródło: Getty Images

Przypomnijmy, że Axl to jedyne dziecko 45-letniej piosenkarki. Ojcem chłopca jest amerykański aktor Josh Duhamel. Fergie zaczęła się z nim spotykać w 2004 r., a pięć lat później pobrali się w obrządku katolickim. Niestety ich związek nie przetrwał próby czasu. Po ośmiu latach ogłosili separację, a w 2019 r. byli już po rozwodzie.

Fergie była związana z The Black Eyed Peas w latach 2002-2016. Po odejściu z zespołu nagrała drugą solową płytę "Double Dutchess" (2017), która zamyka jej dotychczasowy dorobek muzyczny.

d437bfl

Obejrzyj: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda

d437bfl

Podziel się opinią

Share
d437bfl
d437bfl