Trwa ładowanie...
dolina charlotty

Festiwal Legend Rocka już w sierpniu!

Serdecznie zapraszamy na sierpniową odsłonę Festiwalu Legend Rocka! Bilety na oba koncerty dostępne w sprzedaży do samego rozpoczęcia koncertów w kasie głównej Amfiteatru Doliny Charlotty.

Share
Festiwal Legend Rocka już w sierpniu!
Źródło: Materiały prasowe
d1ik8m0

Już 4. sierpnia kolejna odsłona Festiwalu Legend Rocka, a w niej Alan Parsons Live Project. Debiutujący w 1976 roku płytą „Tales of Mystery and Imagination” Parsons zasłynął jak współautor brzmienia legendarnej płyty zespołu Pink Floyd "The Dark Side of the Moon”, przy której pracował jako inżynier dźwięku. Najbardziej znana płyta jego formacji "Eye in the Sky” została wydana w 1982 roku i to utwory z tej właśnie płyty, takie jak "Time” czy tytułowe "Eye in the Sky” spodziewamy się usłyszeć w amfiteatrze Doliny Charlotty.

Przed Alanem Parsonsen, na deskach amfiteatru pojawi się zespół the Waterboys, którego znakiem rozpoznawczym stało się połączenie muzyki celtyckiej z rockiem. Oprócz lidera zespołu, Mike’a Scotta, w Dolinie wystąpi m.in. skrzypek Steve Wickham, znany z brzmienia choćby w piosence U2 "Sunday Bloody Sunday”. Tegoroczna trasa koncertowa zespołu the Waterboys związana jest z premierą albumu "Out of All This Blue”, jaka miała miejsce w ubiegłym roku. Niemniej jednak spodziewamy się także usłyszeć przeboje z najsłynniejszego krążka Waterboysów "This is the Sea” wydanego w 1985 roku.

d1ik8m0

Podziel się opinią

Share
d1ik8m0
d1ik8m0