Trwa ładowanie...
30-09-2016 14:39

Festiwal Młodych Talentów 2016 - znamy szczegóły!

Znamy finalistów 10. Festiwalu Młodych Talentów. Jury wybrało z blisko 500. zgłoszeń, dziesiątkę szczęśliwców.

Festiwal Młodych Talentów 2016 - znamy szczegóły!Źródło: Materiały prasowe
d1w9p20
d1w9p20

Przesłuchania konkursowe odbędą się 21 października w szczecińskim Klubie Hormon. Dzień później, podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie, poznamy zwycięzcę tegorocznego festiwalu

Oto finałowa dziesiątka:
Anviled - Wrocław
ARTUR KRYVYCH - Kraków
atem - Toruń
CONFETTI - Warszawa
KOLORY - Mikołów
loTH - Wrocław
Ma - Szczecin
Mery Spolsky - Warszawa
ROMANTIC FELLAS - Kraków
Sztokholm - Bydgoszcz

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest wydanie i promocja singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Przesłuchania konkursowe odbędą się 21 października w szczecińskim Klubie Hormon. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później 22 października br., podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie. To właśnie wtedy zagrają także gwiazdy festiwalu: Hey, Sobota, Natalia Nykiel, Julia Marcell oraz Taco Hemingway.

d1w9p20

Tą taką Kasią z Heya nie stałam się natychmiast, od razu - opowiadają o swoich początkach Kasia Nosowska i Paweł Krawczyk z zespołu Hey. W szczecińskiej piwnicy nagrywaliśmy piosenki na magnetofon typu Kasprzak i jedna z tych kaset, wysłana w odpowiednie miejsce zaowocowało tym, że nagraliśmy naszą pierwszą płytę. I to jest jedna z tych okazji. Bo To może być początek niezwykłej przygody. Chcielibyśmy was zaprosi 22 października na wspaniały, jeżeli chodzi o zasoby artystyczne koncert. Wystąpi szczecińska formacja tsar, fantastyczne chłopaki. Wystąpi także Natalia Nykiel, Julia Marcel, Taco Hemingway, Sobota oraz my, Hey. Zapraszamy, musicie tam być.

Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości - co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Bilety do nabycia POD TYM ADRESEM

ZOBACZ TEŻ #gwiazdy: Monika Brodka znów jest singielką?

d1w9p20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9p20