Trwa ładowanie...
d227u00

Festiwal Opole 2019. Majka Jeżowska i Krystyna Prońko zaśpiewały piosenkę o prawdziwych wydarzeniach

Podczas jubileuszowego występu w Opolu Majka Jeżowska zaprosiła na scenę Krystynę Prońko. Razem zaśpiewały piosenkę, do której tekst napisało samo życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Majka Jeżowska i Krystyna Prońko zaśpiewały w Opolu piosenkę "On nie kochał nas"
Majka Jeżowska i Krystyna Prońko zaśpiewały w Opolu piosenkę "On nie kochał nas" (AKPA)
d227u00

Podczas 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu okrągły jubileusz 40-lecia pracy artystycznej świętowała Majka Jeżowska. Piosenkarka, najbardziej znana z utworów dla dzieci, na scenie pojawiła się w "spadochronowej kreacji" - tak sukienkę z wymyślnym trenem określił prowadzący Opole, Tomasz Kammel.

Po wykonaniu pierwszej piosenki "Najpiękniejsza w klasie" Majka Jeżowska zaprosiła na scenę Krystynę Prońko. Wokalistki razem zaśpiewały utwór "On nie kochał", za którego tekstem kryje się prawdziwa historia. Kobiety poznały się, kiedy Majka miała 20 lat. Krystyna Prońko jest od niej starsza o 13 lat. Piosenkarki szybko się zaprzyjaźniły.

Niestety, Majka Jeżowska odbiła męża Krystynie Prońko, Janusza Komana. Związek nie potrwał jednak długo, ponieważ podobno mężczyzna znęcał się nad dwudziestoletnią piosenkarką. Majka Jeżowska zostawiła syna Wojciecha i uciekła z kraju do USA, gdzie poznała drugiego męża. Wojciech dopiero po latach wybaczył matce emigrację.

Krystyna Prońko i Majka Jeżowska po latach pogodziły się i postanowiły napisać piosenkę o Januszu Komanie. "On nie kochał nas" w wykonaniu Prońko i Jeżowskiej to świetny utwór, który opowiada gorzką prawdę o romansie w czasach PRL-u.

d227u00

Podziel się opinią

Share

d227u00

d227u00