Trwa ładowanie...

Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach: rozmowa z Wojciechem Konikiewiczem

To będą dwa wyjątkowe koncerty, które zakończą 3. edycję Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. 23 stycznia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie wystąpi jazzowa grupa Circles of Art Orchestra, na której czele stoi Wojciech Konikiewicz. 25 stycznia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku z chińskim i polskim repertuarem zaprezentuje się wybitny polski pianista Grzegorz Niemczuk.

Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach: rozmowa z Wojciechem KonikiewiczemŹródło: Materiały prasowe
d20zgpa
d20zgpa

Rozmowa z Wojciechem Konikiewiczem:

Jak zespół Circles of Art Orchestra został odebrany podczas premierowych koncertów w ramach 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach?
Znakomicie - odbiór przerósł moje oczekiwania. W niektórych miejscach za naszą sprawą usłyszano po raz pierwszy jazz na żywo, tym bardziej jestem zadowolony z reakcji. Oprócz koncertów dałem też wykład na Yunnan Arts University w Kunmingu. Frekwencja i zainteresowanie były znaczne. Chińska agencja prasowa Xinhua po naszym koncercie zamieściła na pierwszych stronach serwisu relację i pozytywną recenzję. Zostaliśmy zauważeni i docenieni.

Co Chińczycy wiedzą o muzyce jazzowej? Czy jest to znany gatunek w tamtej części świata?
Chińczycy raczej rozpoczynają swoją przygodę z jazzem, ale są otwarci i chłonni. Wyjątkiem jest tu Pekin, który jako metropolia jest już bardziej z tą muzyką oswojony.

Czego możemy spodziewać się po koncercie 23 stycznia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego?
Tego samego, co graliśmy podczas naszej zeszłorocznej trasy w Chinach - moich kompozycji oraz opracowań tematów polskich i chińskich: ludowych, ale i klasycznych.

Circles of Art Orchestra powstała z inicjatywy dyrektora Fundacji Kręgi Sztuki Wojciecha Majewskiego. Na czele zespołu stoi kompozytor i wizjoner polskiej muzyki jazzowej Wojciech Konikiewicz. Zespół tworzą Marcin Lamch (kontrabas, gitara basowa), Grzegorz Masłowski (perkusja), Cyprian Baszyński (trąbka) i Maciej Kądziela (saksofon). Prowadzoną na żywo transmisję z chińskiego występu zespołu w Changshy oglądało ponad 60 tysięcy widzów.

d20zgpa

Grupa wystąpi po raz pierwszy w Polsce 23 stycznia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

d20zgpa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20zgpa