Trwa ładowanie...
oprac. Kamila Gulbicka
10-01-2020 15:28

Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach: Zakończyła się kolejna edycja wydarzenia

Z Chinami łączą nas nie tylko podobieństwa kulturowe i historyczne. 7 stycznia 2020 zakończyła się 4. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach, który od 6 czerwca 2019 gościł w 7 dużych miastach 4 prowincji.

Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach: Zakończyła się kolejna edycja wydarzeniaŹródło: Fot. A. Zajączkowska
d2we3px

Na prezentację polskiej sztuki i kultury w Państwie Środka w ramach 4. Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki złożyły się 2 trasy koncertowe połączone z masterclass pianisty – Grzegorza Niemczuka (czerwiec i październik), koncerty formacji jazzowej Circles of Art Orchestra, która z wystawą plakatów Sebastiana Kubicy w Pekinie była przedstawiana pod nazwą: Enea koncerty i wystawy. 4 Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach (grudzień - styczeń).

Już po raz kolejny na Polish Video Games at Aniwow! 2019 z pokazami, wykładami i warsztatami gościli przedstawiciele polskiej branży gier wideo w czasie październikowego [Aniwow!2019]14th China (Beijing) Student Animation Festival na prestiżowym Communication University of China w Pekinie.

Nie od dziś wiadomo, że sztuka tworzy połączenia między ludźmi na świecie. Wzajemne relacje często budujemy na bazie podobieństw. Jednak sztuka, która potrafi otworzyć umysły i serca, daje odwagę odkrywania i akceptowania różnic. 4. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach pokazał jak duże zaciekawienie budzi nasza kultura w Chinach. Dlatego na zaproszenie wielu prowincji już we wrześniu nasi artyści wyruszą do Państwa Środka w ramach 5. Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.

d2we3px
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2we3px