Trwa ładowanie...

Festiwal w Opolu 2019: Natalia Sikora wycofana z konkursu, kolejni weryfikowani

Z festiwalu w Opolu wycofano już jedną artystkę, a pod znakiem zapytania stoi występ kilku kolejnych. Natalia Sikora oficjalnie złamała regulamin konkursu. Podobna sytuacja może być z Maciejem Miecznikowskim z zespołem Leszcze oraz Olgą Bończyk.

Festiwal w Opolu 2019: Natalia Sikora wycofana z konkursu, kolejni weryfikowaniŹródło: East News, fot: Tadeusz Wypych/REPORTER
d26lalp
d26lalp

Festiwal w Opolu 2019: Natalia Sikora wycofana z konkursu

Natalia Sikora nie wystąpi na 56. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2019. Powodem wycofania artystki z imprezy jest złamanie przez nią regulaminu. Utwór "Ostrożnie, to moje serce" zagrała przed 30 września 2018 roku, konkretnie podczas benefisu Jana Pietrzaka w Opolu w 2017 roku. Organizatorzy poinformowali o wycofaniu wokalistki na swoim Facebooku.

Natalia Sikora miała zaśpiewać w ramach konkursu Premiery. Zamiast niej na festiwalu w Opolu zagra zespół Shata QS z piosenką "Fenix".

Festiwal w Opolu 2019: Kto jeszcze mógł złamać regulamin?

Internauci zauważają, że nie tylko Sikora mogła złamać przepisy konkursu. Pod lupą znaleźli się Maciej Miecznikowski z zespołem Leszcze i utworem "Studniówka" oraz Olga Bończyk z piosenką "Więcej niż kochanek".

d26lalp

Miecznikowski i Leszcze mogą zostać wykluczeni z konkursu z podobnego powodu co Sikora - zagrali swój singiel przed końcem września. W internecie krąży wideo, na którym zaprezentowali utwór na scenie w sierpniu minionego roku podczas dożynek w Żyrzynie (woj. lubelskie).

Inny punkt regulaminu miała złamać Bończyk. Może nie zagrać w Opolu, ponieważ jej piosenka jest za długa. Do konkursu dopuszcza się utwory trwające maksymalnie trzy minuty, a jej singiel jest dłuższy o blisko minutę.

Utwory do konkursu Premier wybrała Rada Artystyczna, w skład której wchodzą Jan Borysewicz (gitarzysta i lider Lady Pank), reżyser Konrad Smuga, dziennikarz Artur Orzech, Jarosław Wasik (Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu), Mateusz Matyszkowicz (członek zarządu Telewizji Polskiej) i Magdalena Matyjaszek (naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Miasta Opole). Zaskakujące jest to, że dopuścili do opolskiego festiwalu piosenki łamiące regulamin i wszystkie nieprawidłowości wychodzą na krótko przed imprezą.

d26lalp

Tegoroczny Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w dniach 14-17 czerwca.

d26lalp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26lalp