Trwa ładowanie...
d4eldb2

Festiwal w Opolu na dłużej w TVP

Miasto Opole oraz Telewizja Polska podpisały umowę, na mocy której przedłużono okres wspólnej organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Impreza będzie transmitowana przez TVP do 2021 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
2009-06-14 Opole46. KFPP Opole 2009foto: Daniel Wysocki/ONS
2009-06-14 Opole46. KFPP Opole 2009foto: Daniel Wysocki/ONS (ONS.pl)
d4eldb2

Porozumienie podpisali w siedzibie telewizji Jacek Kurski, prezes stacji i Przemysław Zych, wiceprezydent Opola. - Umowa gwarantuje kontynuację tradycji, która na stałe wpisała się w rytm najważniejszych i najbliższych sercu Polaków wydarzeń muzycznych - mówił Kurski.

W umowie obie strony zgodziły się na organizację trzech dni koncertowych w czerwcu (dni weekendowe, tj. piątek, sobota i niedziela) z transmisją na TVP1. Istnieje jeszcze opcja zorganizowania czwartego dnia. "Scena Alternatywna" ma być przygotowana i transmitowana na antenie TVP Kultura.

- Festiwal, który gości w Opolu od ponad 50 lat, sprawił, że dziś o Opolu mówi się jako o stolicy polskiej piosenki. To jest wielka tradycja i wielkie święto polskiej muzyki i artystów. Miasto Opole stara się do tej tradycji nawiązywać, organizując wiele imprez okołofestiwalowych, które dodają temu świętu atrakcyjności - komentował wiceprezydent Zych.

d4eldb2

Edycja w roku 2019 ma się odbyć w dniach 7-9 czerwca. 10 czerwca jest przewidziany na "Scenę Alternatywną", jednak nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie jej organizacji.

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu jest organizowany od 1963 roku. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek. Nie odbył się tylko raz - w 1982 roku z powodu stanu wojennego. W 1986 i 2017 roku odbył się w innym terminie.

d4eldb2

Podziel się opinią

Share
d4eldb2
d4eldb2