Trwa ładowanie...
opole
14-09-2018 12:20

Festiwal w Opolu na dłużej w TVP

Miasto Opole oraz Telewizja Polska podpisały umowę, na mocy której przedłużono okres wspólnej organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Impreza będzie transmitowana przez TVP do 2021 roku.

Festiwal w Opolu na dłużej w TVPŹródło: ONS.pl
d1au5kk

Porozumienie podpisali w siedzibie telewizji Jacek Kurski, prezes stacji i Przemysław Zych, wiceprezydent Opola. - Umowa gwarantuje kontynuację tradycji, która na stałe wpisała się w rytm najważniejszych i najbliższych sercu Polaków wydarzeń muzycznych - mówił Kurski.

W umowie obie strony zgodziły się na organizację trzech dni koncertowych w czerwcu (dni weekendowe, tj. piątek, sobota i niedziela) z transmisją na TVP1. Istnieje jeszcze opcja zorganizowania czwartego dnia. "Scena Alternatywna" ma być przygotowana i transmitowana na antenie TVP Kultura.

- Festiwal, który gości w Opolu od ponad 50 lat, sprawił, że dziś o Opolu mówi się jako o stolicy polskiej piosenki. To jest wielka tradycja i wielkie święto polskiej muzyki i artystów. Miasto Opole stara się do tej tradycji nawiązywać, organizując wiele imprez okołofestiwalowych, które dodają temu świętu atrakcyjności - komentował wiceprezydent Zych.

d1au5kk

Edycja w roku 2019 ma się odbyć w dniach 7-9 czerwca. 10 czerwca jest przewidziany na "Scenę Alternatywną", jednak nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie jej organizacji.

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu jest organizowany od 1963 roku. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek. Nie odbył się tylko raz - w 1982 roku z powodu stanu wojennego. W 1986 i 2017 roku odbył się w innym terminie.

d1au5kk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1au5kk